Začalo se pěkně zostra a od prvních minut se bylo na co dívat. Ve 14. minutě se dostal k zakončení zhruba jedenácti metrů Šultes a za trenéra Bílka letenská jednička Grigar vytěsnil balon nad branku. Sparta kontrovala vzápětí, ránu Glassera zastavila tyč. První branku opavské ochozy viděly ve 32. minutě. Domácí zahrávali standardní situaci a Cigánek hlavou vyslal míč k tyči, který se sice Grigar snažil chytat ale nakonec jej lovil až ze sítě – 1:0. Neuběhlo ani osm minut a ochozy explodovaly znovu. Kolínek zakouzlil s míčem na pravé straně, našel Bartesku a ten nekompromisně zvyšoval na 2:0, od tohoto okamžiku jakoby Sparťanům došel dech.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s pozměněnou sestavou, ale na sebevědomou Opavu to nestačilo. V 58. minutě mohl celek z hlavního města inkasovat potřetí, jenomže Partyš zhruba z osmi metrů minul odkrytou branku, mířil nad. Poté přišlo na řadu mrtvé období, domácí se stáhli a Sparta se snažila prosadit nakopávanými míči, ale to jí příliš nešlo. V 90. minutě přišel další světlý okamžik sobotního duelu. Partyš odcentroval a mladíček Neubert svým premiérovým gólem v kategorii dospělých zvýšil na 3:0. O pár chvilek později mohl Neubert se trefit podruhé, Grigar byl ale proti.

„Opava nás přehrála o třídu, byla aktivnější a důraznější. Ač jsme měli hráče z áčka, vůbec nám to nešlo. Ukázalo se, že na některé věci nestačíme. Domácí vyhráli zaslouženě,“ hodnotil zklamaný trenér Sparty Zdeněk Svoboda.

„Na Spartu jsme se dobře připravili, a to včetně Doška. Hráče jsem nabádal k agresivní a nátlakové hře, soupeře jsme pustili snad do jedné šance,“ pochvaloval si opavský kouč Radek Látal.

Slezský FC Opava – Sparta B 3:0 (2:0)
Branky: 32. Cigánek, 39. Barteska, 90. Neubert. Rozhodčí: Hrubeš – Kubín, Koval. Žluté karty: Metelka, Zapletal, Cigánek – Jungr, Pečnik, Belaid, Sus. Diváci: 2 299.
Opava: Novák – Kolínek, Cigánek, Mezlík, Jelínek – Partyš, Barteska (79. Půda), Metelka, Zapletal (73. Kiša) – Šultes, Halaška (90. Neubert).
Sparta: Grigar – Droppa, Kučera (46. Doležal), Mareš, Švec (48. Bealid) – Glasser, Pečnik, Sus, Jungr (46. Podaný) – Došek, Třešňák.