Obzvláště v první půli nabídli divákům kvalitní podívanou, která byla okořeněna pěknými brankami. Pouze na lavičce přihlíželi utkání se zdravotními problémy se potýkající kapitán Kolínek, který si léčí zranění lýtkového svalu, a mladíček Kozák. Obě mužstva vstoupila do utkání aktivně, a hra tak nepostrádala tempo. Do první šance se dostali domácí. V 6. minutě vystřelil po zemi Barteska, ale gólmana soupeře jeho pokus příliš nevystrašil. Ve 14. minutě odcentroval z levé strany Víšek. Půda se však do zakončení ve tvrdém souboji s hostující obranou nedostal. „Po tvrdé přípravě splnil zápas naše očekávání. Nechali jsme hráče v týdnu trochu odpočinout a ti dnes podali dobrý výkon,“ řekl na úvod asistent trenéra Kamil Papuga.

Ve 29. minutě mohla jít Opava do vedení. Po centru Bartesky se ocitl zcela sám v pokutovém území nekrytý Půda, ale míč netrefil ideálně, a jeho střela tak proletěla vysoko nad brankou až za plot zaplněného koupaliště. Ve 32. minutě hosté faulovali zhruba metr před pokutovým územím. Balon si postavil k přímému kopu Barteska a jeho tvrdá rána zazvonila o tyč hostující branky. Tato situace byla předzvěstí kanonády následujících okamžiků. Ve 34. minutě odcentroval z pravé strany Partyš. V pokutovém území se vyšrouboval do vzduchu obránce Pejša a neomylně poslal míč za záda hostujícího gólmana.

Ve 40. minutě vedli domácí již o dva góly. Halaška si našel místo mezi dvěma obránci Ružomberku a tvrdou ranou zvýšil na 2:0. Ve 45. minutě rychle kombinující Opava pokořila defenzivu soupeře potřetí. Halaška našel na malém vápně hlavu nabíhajícího Bartesky a ten hlavičkou do protipohybu brankáře uzavřel první poločas. Po přestávce náročného utkání hraného ve velikém vedru pokračovali domácí dále v aktivní hře. Přesto se hosté dočkali alespoň čestného úspěchu. Opavská obrana nepatrně zaváhala a jeden z hráčů Ružomberku tvrdou ranou k tyči bezmocného Nováka snížil na 3:1.

„V naší hře se pomalu projevuje lehkost, zlepšuje se kombinace a mužstvo se dostává do spousty šancí,“ pokračoval dále Papuga. V 59. minutě skvěle hrající Barteska předložil míč Půdovi a ten nechytatelnou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hostující gólman se za balonem pouze ohlédl. V 70. minutě se málem radovali Slezané popáté, ale Dujkův načechraný lob vykopla hostující obrana z brankové čáry opuštěné svatyně. Hned o chvíli později se předvedl střídající Schaffartzik, který nastřelil břevno.

Do konce utkání se již ale skóre nezměnilo, a Opava tak porazila snaživý Ružomberok v poměru 4:1. „Máme ještě čtrnáct dní na to, abychom naši hru doladili. Pozitivní je příchod Zdeňka Partyše, což bylo dnes jasně vidět v průběhu první půle, kdy šla většina našich akcí po jeho pravé straně,“ uzavřel Papuga. Již v úterý se Slezané představí v pohárovém utkání na trávníku divizního MFK Havířov. Začátek duelu je stanoven na sedmnáct hodin.

Sestava Slezského FC Opava: Novák - Uvíra, Pejša, Kiša, Víšek - Partyš (57. Sluka), Wirth, Barteska (80. Horka), Dujka - Halaška (70 Schaffartzik), Půda