„Na jarní část se připravujeme již od 18. ledna. Osobně jsem chtěl, ať trénujeme třikrát týdně, nicméně to pak bylo na tréninku více omluvenek než lidí, takže máme o jednu tréninkovou jednotku méně. V úterky makáme na umělé trávě v Kylešovicích a ve čtvrtek se připravujeme pro změnu ve Velkých Hošticích, kde hlavně běháme,“ vykládá stratég Opavy 2004 Tomáš Marek.

Aktuálně s námi trénují mladí talentovaní kluci. Chceme sehnat středního záložníka a útočníka, protože ofenziva byla na podzim naší slabinou. Výhledově sledujeme ještě nějaké další hráče, ale vždycky, když vyřknu konkrétní jméno, tak pak se o něj perou kromě nás i další kluby,“ usmívá se Marek.

„Na odchodu je trio fotbalistů, kteří chtějí odejít do nižších rakouských soutěží. Ať už je to Staníček nebo Švacha,“ říká. Citelnou ztrátou je odchod nejlepšího střelce týmu Radima Skleničky, kterého také oslovila nabídka z Rakouska. „Je to definitivní,“ potvrzuje trenér.

„Na podzim jsme udělali tolik bodů, kolik jsme si přáli, takže očekávání jsme naplnili. Na jaře chceme dát příležitost mladým hráčům, kteří by se mohli v této soutěži zviditelnit. Dnes však najít v okolí slušného mladého fotbalistu není zrovna lehké.

Donutit dnešní mládež k aktivitě není jednoduchá věc, většina z nich sedí u počítačů atd.,“ kroutí hlavou trenér Tomáš Marek.

Jan Šimek