Velkým pozitivem byl fakt, že se hrálo na přírodním trávníku, což vzhledem k počasí, které v týdnu panovalo, se jevilo jako nemožné.

„Musím poděkovat a smeknout před našimi správci, kteří odvedli kus velké práce. Hřiště bylo perfektně nachystané. To je to, co mě v Opavě baví. Neřeší se, že něco půjde, nebo ne. Prostě se to udělá,“ vyzdvihl trenér Roman Skuhravý práci klubového technického úseku.

Pozitivně se dalo vnímat i samotné vystoupení opavských fotbalistů na hřišti.

„Poprvé jsme hráli na trávě a šlo to. Ze začátku nás Vítkovice trápily dlouhými balony. Pak už to ale šlo. Od dvacáté minuty to byl z naší strany nadstandardní výkon,“ pochvaloval si opavský stratég.

Domácí celek se snažil hrát hodně ofenzivně a třeba gól, který dal Joel Kayambya, si zasloužil velký potlesk.

„Dařilo se nám v přechodové fázi. Třetí gól padl po úžasné akci. Podařilo se nám do hry aplikovat věci z tréninku a tak je to správné,“ podotkl trenér SFC Opava.

„S předvedeným výkonem jsem spokojen,“ dodal Roman Skuhravý.

K tomu, zda se mu už krystalizuje sestava pro úvodní jarní zápas, odpověděl:

„Nejsme v žádné fázi vybírání, nic se nám nekrystalizuje. Máme v kádru osmnáct hráčů, kterým věřím. A na koho z nich ukážu, je schopen svou roli zvládnout.“

Roman Skuhravý

Matěj Hrabina: Musíme se snažit udržet si svou tvář

Není sám, kdo se nemůže dočkat prvního mistrovského zápasu. Opavský odchovanec Matěj Hrabina věří, že jarní část vyzní pro jeho tým pozitivně.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista si také zvyká na novou roli. Jeho místo podle všeho bude nyní v záloze.

„Během přípravy jsem vyzkoušel více postů, důležité je, co vyhovuje týmu,“ zvedá prst Matěj Hrabina.

Matěj HrabinaZápas s Vítkovicemi Opavě vyšel, a to i z hlediska defenzivy…

Na podzim jsme měli problém s obdrženými góly. Proti Vítkovicím jsme to sice s nulou nezvládli, ale nebylo to špatné. Musíme si na sebe ještě zvyknout, před půlrokem jsme začali hrát se třemi obránci vzadu, nyní už to začíná zapadat do sebe.

Vzhledem k novému hernímu systému jste se posunul z obrany, do zálohy. Co to pro vás znamená?

U nás post krajního obránce vypadl. Posunulo se to o jednu řadu nahoru. Také jsem se s tím musel sžít. Mám nyní více ofenzivních úkolů a to každého fotbalistu baví více.

Každopádně na mém novém postu je nyní velká konkurence a uvidíme, jak to trenér poskládá.

Během přípravy jste alternoval i ve středu zálohy. Je to i jedna z možností, kde můžete hrát?

V dorostu jsem na tomto postu hrával, během přípravy jsem ale postů vystřídal více. Trenér mě do středu dal párkrát v tréninku, asi se mu to líbilo, tak mě zkusil i v zápase.

Je to taky varianta, ale myslím si, že na tomto postu slabinu nemáme.

Myslíte si, že se systémem tří jste silnější?

Máme více hráčů nahoru. Soupeři jsou zvyklí hrát proti systému čtyř obránců. My hráči, co jsme na kraji, jsme mezi řadami, protivníci neví až tolik, jak na to reagovat. Když máme přechodovou fázi, tak jdeme ve větším počtu do přečíslení a to může být naše zbraň.

Poprvé jste hráli na přírodní trávě, bylo těžké si na to zvyknout?

Měli jsme trošku z toho strach, že to bude zmrzlé, terén byl ale super. Za přírodní povrch jsme rádi, je to lepší, prostě úplně o něčem jiném než umělka.

Ještě vás čeká generálka se Skalicí, pak už soutěžní zápas s Ústím. Je už cítit v kabině napětí?

Neřekl bych napětí. Každý se už spíše těší, až to vypukne, protože příprava je opravdu dlouhá. Těšíme se na fanoušky.

A tlak je cítit, přece jenom jste hlavní favorité…

Když se soustředíme sami na sebe, nebudeme se dívat na okolí, zbytečný tlak tak přijít nemusí. Pro nás je každé utkání důležité. Musíme se snažit udržet svou hru, svou tvář.

Zažil jste v Opavě doby, kdy se hrálo o záchranu. Teď se karta obrátila, konečně zažíváte s Opavou veselejší období…

Zažil jsem roky, kdy to nebylo moc dobré, spadlo se. Fanoušci nebyli spokojeni. Osobně jsem rád, že se karta obrátila. Zvedla se návštěvnost, je to o větší radosti a moc bych si přál, aby tak vypadalo celé jaro.

Hampel opět v SFC

V minulosti vystřílel fotbalový útočník Michal Hampel opavským fotbalistům první ligu. Nyní se do klubu z Městských sadů znovu vrací.

Aktuálně působí v klubu jako kondiční trenér u mládežnických výběrů. Zároveň funguje jako asistent Marcela Klajmona u třináctek.

Michal Hampel je opavských odchovanec a nebýt zranění, určitě by to ve své kariéře dotáhl dál. Má za sebou zajímavý příběh. Pracoval v Anglii, v současné době studuje na Karlově univerzitě, zaměření osobní a kondiční trenér pro sportovce a sportovní kluby.

Pro Slezský FC je jeho angažování velkým plusem. Spojení bývalý fotbalista – kondiční trenér je ideální. Vlastní také trenérskou licenci B UEFA.

Ve Slezském FC bude mít po kondiční stránce na starosti věkové kategorie od U12 po U15, dohlížet bude i na přípravky.