Fulnecký tým sice po prvé sezoně nastoupil bez hráčů z áčka, kteří si museli plnit druholigové povinnosti v souboji s HFK Olomouc. I tak však opavské mužstvo poměrně s přehledem přehrával.

V prvním poločase Opava na svého soupeře ještě docela stačila. Fulnek sice nastřelil břevno, přesto Fajkus sám před hostující svatyní nedal. Ve 30. minutě se už ovšem ukazatele skóre poprvé měnily. Po gólově rozehrané standardce se prosazoval Fulnek.

Druhý poločas si ale fulnecký celek již diktoval svou. „Hosté měli rozhodně navrch. Velkou postavou byl bývalý hráč Kaučuku Opava Rozsypal, který hrál opravdu ve velkém stylu. My jsme si nebyli schopni ani pořádně přihrát a od toho se to odvíjelo,“ hodnotil brankář domácích Dalibor Fišer.

V desetiminutovce mezi padesátou a šedesátou minutou padly hned dva další góly. Nejprve jeden z fulneckých hráčů obešel trojici slávistů a rázem to bylo o dvě branky. V 59. minutě se pak vyznamenal Rozsypal poté, co z hranice šestnáctky po přímém kopu střílel rovnou k levé tyči.

Nevlud sice asi o čtvrthodiny později posílal centr na Kokoška, který balon uklidil do sítě a postaral se tak o lehkou korekci, závěr poločasu však měli pod palcem hosté. Na levé straně vápna postupoval opět hráč Fulneku a upravil na 1:4.

Poslední hřebíček do opavské rakve zatloukli Fulnečtí v 85. minutě. Dalibor Fišer připustil, že na čtvrté respektive páté brance nesl svou vinu: „Skutečně. Hlavně u čtvrtého gólu jsem zaváhal, když jsem otálel s vyběhnutím.“

Na osudu domácího celku by to asi stejně nic nezměnilo. „Z naší strany se jednalo opravdu o tragický výkon. Myslím si, že soupeř se na tři body moc nenadřel. Prakticky od začátku bylo jasné, kdo bude pánem hřiště. Konec utkání se dohrával výlučně pod taktovkou Fulneku, jehož hráči se už předváděli s různými ekvilibristickými kousky. Nemá cenu se bavit o tom, jestli je výhra hostí zasloužená,“ ohodnotil sobotní prohru gólman Opavy Dalibor Fišer.

Slavia Opava – Fulnek B 1:5 (0:1)
Branky: 76. Kokošek - 30. Čavera, 52. Solnický, 59. Rozsypal, 79. Vojtko, 85. K. Krása
Sestava Opavy: Fišer – L. Haas, Otýpka, Kokošek, Matějek (17. Kovář) – Nevlud, Babic, Stáreček (38. Kowalski), Jedlička (46. Stoniš) – Fajkus, Philipp

(dus)

Tabulka I.A třídy po 5. kole.