Jedná se o soutěž, která se hraje na půlce fotbalového hráče se sedmi fotbalisty v poli a jedním brankářem. Navíc všichni aktéři musí být starší čtyřiceti let.

Žihadla se mohla pyšnit skvělou bilancí. Z porce osmnácti utkání patnáct vyhrála, jednou remizovala a dvakrát odešla poražena, což zajistilo prvenství s tříbodovým náskokem před krnovskou Keltou.

„Nechybělo mnoho a málem jsme nezačali. V době zimní přípravy náš vedoucí Stanislav Cihlář vzhledem ke slabé účasti na trénincích uvažoval o tom, že mužstvo vůbec nepřihlásí, nakonec jsme mu to s jeho bratrem Vlastimilem rozmluvili,“ vzpomíná záložník a manažer Žihadel Roman Mins, který navíc sehnal sponzora, který uhradil podstatnou část nových dresů, včetně trenýrek, štulpen a brankářské výbavy.

Zůstatek uhradil hráč Zdeněk Kouba. Manažer týmu přivedl do kabiny i pět nových hráčů, jednalo se o bývalé fotbalisty Fulneku.

Žihadla měla parádní vstup do sezony. V úvodním duelu smetla Karlu Krnov 8:1. Jejich představení pak připomínala spanilou jízdu. Postupně porazili Tevu Seniors 6:1, Minimax Brantice 5:0, Chomýž-Krapkowice 2:1 a Třemešnou 9:1.

„Následující duel s mužstvem Pendolina Krnov předcházela řadě nepříjemných okolností. „K velké marodce hráčů se ještě přidal defekt na autě našich posil z Fulneku, které k zápasu nedorazily. Nastoupili pouze s pěti hráči v poli, a toto oslabení se nakonec projevilo na konečném výsledku,“ popisuje manažer vysokou porážku 2:11.

V dalším střetnutí si již Opavští spravili chuť, zdolali Horní Benešov 2:0 a následně udolali i loňského vítěze Lom Bašista Krnov. „Za stavu 7:0 pro nás to soupeř vzdal,“ pousmál se Minks.

Na řadu přišel poslední zápas jarní části. Vedoucí Žihadla a v něm hostila druhý celek tabulky Keltu Krnov. „Očekávalo se vyrovnané střetnutí. Prohrávali jsem 0:1, ale poté jsme po skvělém výkonu zvítězili vysoko 9:1,“ říká pyšně Roman Minks.

Do podzimu vstoupila Žihadla zápasem s Karlou Krnov. S přehledem vyhrála 6:0. Následovala remíza 2:2 s krnovským Pendolinem. Poté porazila Horní Benešov 3:1, Tevu Senior 2:1, Lom Bašista Krnov 2:1 a Minimax Brantice 3:1.

V sedmém duelu podzimu pak vstoupila Opavským do cesty krnovská Kelta. „Na soupeře jsme měli náskok čtyř bodů. Zápas nám ale nevyšel, prohráli jsme 2:1 a o dramatický konec celé soutěže bylo postaráno.V posledních dvou kolech jsme museli bezpodmínečně zvítězit, což se nám podařilo,“ vydechl si Roman Minks.

Jeho tým zdolal Chomýž Krapkowice 4:0 a Třemešnou 5:3. „Dosáhli jsme tak historického úspěchu, všem, co se na něm podíleli, patří velký dík,“ uzavřel manažer vítězného týmu Roman Minks. Co se týče individuálních výkonů, tak Pavel Kubánek s Václavem Kubištou nastříleli shodně čtrnáct branek, což je řadí k nejlepším střelcům celé soutěže.

K nejlepším nahrávačům patřil Stanislav Cihlář, který připravil celkem šestnáct gólů.

Sestava vítězného týmu opavských Žihadel
Brankáři: Jaroslav Heiser (17), Petr Polák (1) – obránci: Jiří Hendrych (11), Zdeněk Kouba (11), Pavel Kubánek (15), František Schindler (11), Pavel Tížek (8). Záložníci: Stanislav Cihlář (18), Vlastimil Cihlář (18), Zdeněk Jochim (17), Daniel Kuzník (7), Roman Minks (18), Radek Vavrečka (14). Útočníci: Václav Kubišta (17), Marcel Fajkus (16). (v závorce je počet odehraných zpasů)

Horní řada zleva: Vlastimil Cihlář, Kubišta, Schindler, Kubánek, Tížek, Minks, Heiser
Spodní řada zleva: Kouba, Vavrečka, Stanislav Cihlář, Fajkus, Hendrych