Velké opavské klání nemělo před výkopem vyloženého favorita. Oba celky samozřejmě pomýšlely na vítězství. „Chtěli jsme odehrát dobrý zápas. Oběma týmům už v soutěži prakticky o nic nejde a příležitost dostávají noví hráči,“ komentoval trenér hostí Miroslav Tůma.

Jeho mužstvo však nezačalo v Městské víceúčelové hale nejlépe. Po gólech Režnara a Gargoše rychle prohrávalo, i když stačil snížit Maloch. Pět vteřin před koncem ovšem přidal další branku Hoštic Buchvaldek a do kabin se odcházelo za stavu 3:1.

„Tento gól vidím jako zlomový z pohledu dalšího vývoje zápasu,“ poznamenal hrající kouč domácích Daniel Heger. Jeho protějšek ale viděl stěžejní okamžik celého střetnutí někde jinde. „Na začátku druhé půle byl loktem do obličeje zasažen Marek Barteska, načež měl rozhodčí přerušit hru, ovšem nestalo se tak, sudí nechal pokračovat a my inkasovali,“ zdůraznil Tůma a dodal:

„Michal Schreier potom neudržel nervy na uzdě a za urážky hlavního arbitra uviděl červenou kartu a Hoštice hrály přesilovku. Barteska následně nemohl dohrát kvůli potížím se zrakem.“ Přesilovou hru precizně využil Gargoš ve spolupráci se Staňkem.

Zbytek zápasu si už Medvědi zkušeně pohlídali a vyhráli 9:3.

„Celý zápas jsme byli lepším týmem. Vytvořili si spoustu šancí a tři body jsou pro nás zasloužené. Musím pochválit našeho gólmana Petra Hladkého, který v prvním poločase vychytal dvě jasné tutovky Ferramu,“ konstatoval hrající kouč hoštického celku Daniel Heger.

S pozápasovým hodnocením přispěchal i Hegrův protějšek Miroslav Tůma: „Prvních deset minut jsme hráli opravdu špatně. Bylo to bez pohybu a hra se nám nedařila. Výhra Hoštických je spravedlivá, i když jsem znovu nespokojen s výkonem rozhodčího.

Poté, co byl Marek Barteska faulován a zůstal ležet na hrací ploše, nechal pokračovat, přestože v prvním poločase při obdobné akci, kdy se pro změnu ocitl na zemi jeden z domácích, a my se řítili na bránu soupeře, hru přerušil. Zároveň je pro Ferram nepříjemné vyloučení Michala Schreiera, protože za urážky na adresu hlavního sudího z toho čouhá docela solidní disciplinární trest. Podle mého na takové tři nebo čtyři zápasy.“

Medvědi Malé Hoštice – Ferram Opava 9:3 (3:1)
Branky: Gargoš 3, Staněk 2, Režnar, Buchvaldek, J. Černý, Heger – Maloch 2, J. Prášil

Sestava Medvědů: Hladký – Kurka, Gargoš, O. Černý, J. Černý, Buchvaldek, Staněk, Heger, Režnar, Trupl
Sestava Ferramu: Heider, Moravec – Schreier (22. ČK), Marek Barteska, Sedlář, Žurek, Maloch, Bartošák, J. Prášil, M. Prášil, Vaněk, Chmel

(dus)