V Pardubicích byl už překonán, naštěstí na brankové čáře ho zastoupil domácí útočník Petráň. „Musíte mít i štěstí,“ usmíval se po dalším vítězném duelu opavský čaroděj.

Vojtěch ŠromVojto, máte spočítáno, kolik minut jste již nedostal gól?

Tak to nevím. Minuty si nepočítám. Pro mě je důležité, že vyhráváme. Jestli mám pět zápasů s nulou nebo osm nebo tři, to vůbec neřeším.

Očekával jste tak výborný vstup do jarní části? Že doslova branku zavřete?

Úplně jsem to nečekal. Tím, že kluci hrají obětavě, padají do střel. Až v Pardubicích měl soupeř vážnější šance. Můžeme být jenom rádi, že si všechno takhle dobře sedlo.

Dá se říci, že proti Pardubicím jste se na tři body hodně nadřeli?

Je to tak. Pardubice hrály dobře. Byly na nás nachystané, nám zápas tolik nesedl. Taková utkání jsou a my se budeme snažit vyhrávat, i když nám to nepůjde úplně fotbalově.

V Pardubicích jste byl už jednou překonán. Pavel Černý ale na brankové čáře trefil spoluhráče Petráně. Děkoval jste mu, že vás zastoupil?

(usměje se). Asi bych mu měl zajít poděkovat. Zase jsem to tam plácl jako horkou bramboru. Štěstí pro nás, ale i to k fotbalu patří.

V závěru utkání ještě Pardubice více přitlačily. Dokonce jste musel vytáhnout i jeden velký zákrok…

Byl to nepříjemný padáček, musel jsem couvat, možná to z tribuny vypadalo nebezpečně, ale zase tak obrovská šance to nebyla.

Měl jste během kariéry delší sérii bez gólu, jako teď v Opavě?

Abych pravdu řekl, že jak to nepočítám tady v Opavě, tak jsem to nepočítal nikde. Vím, že v Holici jsem měl třináct, čtrnáct nul v sezoně, ale jestli to bylo za sebou, fakt nevím. Pokud zapátrám v paměti, tak pět utkání v řadě bez gólů se mi ještě nestalo.

Z tribuny to vypadá, že s blížícím se závěrem hrají spoluhráči vzadu ještě zodpovědněji, aby vám čisté konto nepokazili. Také to tak vnímáte?

Snažíme se hrát devadesát minut. Fotbal je týmová hra, snažíme se po celý zápas dát co nejvíce gólů a co nejméně jich dostat.

Vy musíte v kabině platit do společné kasy něco za vychytané nuly?

Platil jsem za první, zkoušeli za tři, že je to hattrick. Teď budou zkoušet za šest. Já ale nepovolím.

Na čele si Opava buduje slušný bodový náskok. Řešíte v kabině, že liga se už blíží?

Viděli jste Pardubice, těžký soupeř. Musíme se soustředit na jednotlivá utkání. Až budeme mít jak Manchester City patnáct bodů, tak si můžeme něco říkat. Chceme druhou ligu vyhrát a nekoukat se pod sebe.

V čem lze hledat kouzlo nepropustné opavské defenzivy? Proč to začalo fungovat? Je jedním z faktorů angažování Jaroslava Svozila?

Je to i Jardou, ale také tím, že obrana si sedla. Na podzim jsme dostávali hloupé góly, nyní si to sedlo, neděláme chyby.