„Letošní ročník byl v mnoha ohledech specifický. To, že se nám společnými silami podařilo pomoci částkou, v kterou jsme ani nedoufali, je úžasné,“ řekl spoluorganizátor Ceca Cupu Jakub Vaněk.

„Ještě ve čtvrtek dopoledne jsme nevěděli, jestli turnaj budeme moci uspořádat. Po rozhodnutí Bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje o částečném rozvolnění epidemiologických opatření jsme se ze všech sil snažili, abychom hráčům i návštěvníkům dopřáli plnohodnotný zážitek jako v předchozích letech, a věříme, že se to podařilo,“ doplnil.

Celková suma se skládala z několika zdrojů a o více než 90 tisíc korun překonala rekord z loňského roku. „Prostřednictvím internetové aukce sportovních dresů se nejprve podařilo vybrat téměř 160 tisíc, sponzoři, partneři a drobní dárci přidali přes 95 tisíc, přímo na Minervě vynesla další dražba 53 tisíc a dobrovolné vstupné 7 tisíc,“ vysvětlil další z organizátorů Ivo Kratochvil.

„Všem dražitelům, sponzorům, dárcům i návštěvníkům moc děkujeme,“ dodal s odkazem, že největším donátorem byl Lukáš Urbanec, který vydražil dresy za více než 54 tisíc korun. Senátor pro Opavsko Herbert Pavera a Marek Veselý, zastupitel statutárního města Opavy, přispěli dohromady částkou přesahující 30 tisíc.

Do areálu opavské Slavie si navzdory hygienickým opatřením našli cestu sportovní příznivci všeho věku a za slunečného počasí využili v hojném počtu i několik zábavných atrakcí: populární byl zejména vodní fotbálek a skákací hrad.

Samotný Ceca Cup opanoval v hlavní kategorii tým Beerboys, jenž ve finále porazil obhájce titulu Devils z Budišova nad Budišovkou. V seniorské kategorii nad 35 let slavili nováčci turnaje Tenisti.

Vítězům i poraženým pogratuloval kromě zmíněných osobností i opavský primátor Tomáš Navrátil. „Rozsah akce a celkový výtěžek byl neuvěřitelný. Děkuji organizátorům za pozvání a moc rád se zúčastním i příště. Doufám, že vybrané finance Kristýnce pomohou,“ prohlásil Navrátil.

Dojatá maminka nemocné Kristýnky, která od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnou se spastickou kvadruparézou, následně obdržela šek, čímž byl Ceca Cup za bouřlivého potlesku všech přítomných ukončen. „Letošní, velmi specifický ročník, pro nás opět představuje obrovskou motivaci. Máme do dalších let spoustu plánů a věříme, že se nám je podaří realizovat,“ dodal ambasador turnaje Libor Kozák, jehož pražská Sparta z preventivních důvodů neuvolnila.