O nařízené jedenáctce se hovořilo ve smyslu, že byla z kategorie přísných. „Bavil jsem se o tom s Radkem Mezlíkem. Jednalo se o nešťastný zákrok, s odstupem času ale musím říci, že byla písknuta oprávněně,“ řekl brankář Novák.

K její exekuci se postavil Dvořák. „Trenéři mě upozorňovali, že penalty kope po levé ruce. Dal jsem tak na doporučení trenérů. Vzhledem k tomu, že jsem líný, nebyl můj pohyb tak rychlý a tím jsem míč vykopl,“ popsal klíčový zásah nedělního odpoledne opavský gólman.

Chycená penalta Slezany nakopla a i oni měli potom šanci. „Pro gólmana i celé mužstvo je takový okamžik novým impulzem. Hráli jsme odvážněji, je to prostě dar, který vás nakopne,“ podotkl Ota Novák.

Nad tím, že by za chycenou penaltu něco do kabiny přinesl, vůbec nepřemýšlí. „Zatím po mě nikdo nic nechtěl, a pokud ano, stejně bych nic nedonesl,“ pousmál se známý šprýmař.

Další zajímavý moment pro opavského brankáře přišel při hlavičce Dvořáka, kterou nadvakrát zlikvidoval. „Z levé strany šel milimetrový centr, čekal jsem kam ta hlavička půjde. Poslal mi balon nad hlavu, takže to bylo celkem v klidu,“ řekl Novák.

Opava měla dvě šance z kategorie gólových. V jednom případě Bartesku vychytal Lindr a Halaškovu střelu zastavilo břevno. „Remíza je spravedlivá. Jednalo se o vyrovnané utkání, každý ze soupeřů čekal na chybu. Podle mě by rozhodl jediný gól,“ míní Novák.

V pátek jede Slezský FC Opava na Vysočinu, kde ho čeká domácí Jihlava, soupeř, který Opavským příliš nesedí. „Je pravdou, že poslední dva zápasy s nimi nám nevyšly. Zejména utkání na jaře skončilo pro nás velkým zklamáním. V pátek to ale musíme hodit za hlavu a poprat se o dobrý výsledek,“ zakončil Otakar Novák.