Slezané nezačali špatně, jenomže ani jeden z útočníků svou stoprocentní šanci nevyužil. „To bylo důležité, alespoň jeden gól jsme měli dát. Příbram by pak byla nucena otevřít hru, a to by byla voda na náš mlýn,“ podotkl opavský lodivod. „Dnes to bylo hodně o trpělivosti, kterou jsme my neměli. Naši hru svazovala po inkasované brance nervozita,“ přiznal Neček.

Slezané začali, hlavně pak ve druhém poločase, nakopávat míče. Tato strategie se ukázala ale jako neúčelná. „Příbram hrála s pěti záložníky a my jsme na tuto hru nedokázali najít recept. Nešly nám ani standardky, které byly řešeny až příliš stereotypně,“ hledal Neček hlavní příčiny sobotního nezdaru.

Opavští tak nezvládli druhé ze tří jarních utkání na domácím trávníku. „Nechci se na nic vymlouvat, ale my jsme byli opět v roli dobyvatelů. Odhodlání týmu bezesporu nechybělo, jenomže jsme si nedali balon, jak se říká, do rychla,“ poznamenal opavský kouč. Za stavu 0:1 se čekalo, že domácí ještě více vyztuží ofenzivu, ale trenér Neček poslal do hry dva defenzivní fotbalisty.

„Luboš Horka měl nakopnutý nárt, později by stejně musel dolů, proto šel na hřiště Honza Pejša,“ komentoval první změnu trenér a zařazení Švacha pak uvedl: „Střed zálohy nám nehrál optimálně. Chtěli jsme ho zpevnit, to byl i důvod Jardova příchodu.“ Možnost reparátu tak budou mít žlutomodří již v pátek, kdy jedou do Vítkovic.

„Musíme se z dnešní porážky rychle oklepat. Venku hrajeme lépe než doma a věřím, že ve Vítkovicích budeme bodovat,“ uzavřel optimisticky trenér Slezského FC.