„Chtěli jsme navázat na předchozí úspěšné turnaje,“ přiznal předseda komise mládeže OFS René Černohorský. Měl na myslí hlavně prosincové vystoupení v Karviné, které mladí Opaváci s přehledem vyhráli.

I v Bruntále plnili Slezané roli favoritů. Hned v prvním duelu sestřelili domácí Bruntál 8:3. Na řadu přišel druhý duel. V tom si svěřenci trenérů Rataje, Řeháčka, Bartoše a Beka jasně poradili s Ostravou, a to 8:1. Osmičku vyfasoval i Nový Jičín, který utrpěl debakl 8:2, ještě hůře dopadl Frýdek-Místek po porážce 9:1.

V té době již bylo jisté, že Opavě nikdo prvenství nevezme. Ale i přesto ve svém posledním duelu neprohráli, když remizovali s Karvinou 3:3. Za vítěznou Opavou skončil na druhém místě Bruntál, třetí příčku obsadila Ostrava. Navíc Lukáš Buchvaldek, jinak kmenový hráč Hlučína, byl s dvanácti góly nejlepším střelcem celého turnaje.

„Chtěl bych poděkovat mužstvům opavského okresu, která uvolnila hráče především Hlučínu, Kravařím, Dolnímu Benešovu, Slavii Opava a Kylešovicím za to, že kluci mohli okres úspěšné reprezentovat,“ poznamenal Černohorský a dodal: „Komise pořádá pro mládežnická mužstva okresu další turnaje.“ Ten nejbližší je na programu 22. února v městské víceúčelové hale. Jako první přijdou na řadu minižáci.