Trenér starší kategorie Josef Mucha opět nechal na lavičce talentovaného Josefa Holčáka. „V současné době nedává fotbalu to, co by měl. Pokud chce hrát v základní sestavě, musí si místo opět vybojovat,“ řekl k absenci rychlonohého útočníka v základní jedenáctce trenér Mucha.

Opava nepředvedla v Hradci špatný výkon, i když první poločas jí výsledkově nevyšel. „Soupeři vyšly výborně dvě standardní situace, ze kterých vstřelil gól,“ poznamenal opavský trenér. Jeho ovečky mohli výsledek korigovat. V největší šanci se objevil Kaštovský, ale nedal, gólman Votroků ho vychytal.

„Když se tak ale s odstupem času za prvním poločasem ohlédnu, vedení domácích bylo zasloužené,“ uznal Mucha. Ve druhém poločase se Opavští nadechli k obratu. Jeden z Votroků zahrál v pokutovém území rukou a kopala se penalta, kterou René Wirth proměnil – 2:1.

Slezané přidali na obrátkách a dočkali se také vyrovnání. Neubert vyhrál hlavičkový souboj a střídající Krčmařík vstřelil vyrovnávací branku. „S bodem můžeme být spokojeni, a to i vzhledem k vývoji zápasu,“ uzavřel Josef Mucha.

Hradec Králové - Slezský FC Opava 2:2 (2:0)
Branky Opavy: René Wirth (penalta), Krčmařík.
Opava: Kveton – Pomp, Horák, Hrabina, Moravec – Středula (46. Šašinka), René Wirth, Furik, Dluhoš (46. Krčmařík) – Neubert, Kaštovský (83. Holčák).

Mladší dorostenci byli ještě úspěšnější a z Hradce Králové vezou body tři. Trenér Rostislav Vojáček tak po utkání mohl hýřit spokojeností. „Navázali jsme na domácí výhru se Zlínem,“ usmíval se zkušený kouč.

„Hradec má dobře technicky vybavený tým. My jsme hráli ale dobře zezadu a spoléhali na brejky a standardní situace,“ pokračoval Vojáček. Jedna stadardka také Opavě vyšla gólově. Wedlich odcentroval z levé strany a Hoza dotlačil míč do sítě.

Deset minut před koncem ale mohlo být vyrovnáno. Wedlich fauloval v šestnáctce a kopala se penalta. Brankář Štencek ale vystihl směr střely a pohotovým zákrokem podtrhl svůj skvělý výkon. „Byl to jeden z klíčových momentů zápasu. Brankáři Štenckovi zápas vyšel po všech stránkách,“ pochválil gólmana trenér a dodal: „Poté jsme si již vítězství pohlídali a soupeře do žádné větší šance nepustili.“

Hradec Králové - Slezský FC Opava 0:1 (0:0)
Branka: Hoza
Opava: Štencek - Villaschek, Šrom, Hoza, Orlík - Galvas (52. Wedlich), Harazin Brunclík, Miklánek (63. Žmolík) - Škrobánek (77. Binar), Jeřábek (80. Kršek)