Stručně řečeno, opavští fandové byli ve stávce a s nadsázkou se dalo říci, že v první dvacetiminutovce by bylo slyšet upadnutí špendlíku. Dokonce nebyly rozvinuty ani jejich vlajky.

„Poslední výkony hráčů se nám nelíbily, proto jsme se jim rozhodli dát tímto najevo naši nespokojenost,“ vysvětlil jeden z fanoušků Opavy Jan Pitřík.

„Víme, že krize přijde na každého. Ono špatný výsledek se dá omluvit, výkon nikoliv. Ten ve Vítkovicích byl hrozný,“ pokračoval Pitřík a dodal: „Ani hráčům by se nelíbilo, kdyby hráli před prázdným stadionem.“

Od dvacáté minuty se už dal opavský kotel do pohybu a své miláčky dohnal ke třem bodům. „Dnes to bylo super. Hráči to odjezdili, a to je důležité. Klukům můžeme slíbit, že do Fulneku za nimi vyrazíme,“ dodal Pitřík.

Kolínek: Tři body jsou zlaté

Kapitán Slezského FC Opava Jaroslav Kolínek se po pauze, způsobené zraněním lýtka, vrátil do základní sestavy svého týmu a na hřišti to bylo znát. Slezané pookřáli, zdolali Sokolov a snad se jim začalo blýskat na lepší časy.V to ostatně věří i vyhlášený srdcař a bojovník Jaroslav Kolínek.

Porazili jste Sokolov. Asi vám spadl obrovský kámen ze srdce…

Utkání jsme chtěli za každou cenu vyhrát. Já doufám, že je to začátek něčeho úspěšného, nějaké delší bodové série. Těch neúspěchů a porážek jsme prožili během podzimní části hodně. Prostě to bereme jako odrazový můstek k lepším výsledkům.

I když jste získali tři body, na hře byla vidět celá řada chyb…

Je pravda, že chyb senám podařilo udělat docela dost. Byli jsme nervózní. Navíc k nám přijel velmi kvalitní soupeř a vlastně z první šance se mu podařilo vstřelit gól. My jsme to ale dokázali ustát, výsledek otočit a tento fakt na celé mužstvo strašně dobře zapůsobil. Bohužel ve druhé půli jsme se po třetí brance až moc ukolébali a nechali si dát gól na 3:2. Až do posledních minut tak bylo o co hrát. My jsme to na rozdíl od předešlých zápasů zvládli, a to je důležité.

Jak moc týmem otřásl ten inkasovaný gól ze druhé minuty?

Abych pravdu řekl, tak hodně. Naštěstí jsme se dokázali brzy zvednout. Podařilo se nám vyrovnat a v závěru poločasu nám vyšla nacvičená standardka, která položila základ ke třem bodům. Měli jsme za sebou náročný týden. Hodně kluků nebylo zdravotně v pořádku, dokázali jsme se ale kousnout. Tři body jsou ta nejlepší odměna.

Věříte, že právě výhra nad Sokolovem může Opavu nastartovat?

Kéž by to tak bylo. Nedávno jsme doma porazili Most a pak odehráli skvělý zápas s Libercem. Tehdy se zdálo, že jsme nastartováni, ale nebyli. Potřebujeme tuto výhru potvrdit. V praxi to znamená vyhrát ve Fulneku.

Poslední nepříliš povedené výkony nezůstaly bez odezvy u opavských fanoušků. Ti prvních dvacet minut vůbec nefandili. Zaregistrovali jste to na hřišti?

Našich fanoušků si nesmírně vážíme. Já osobně jsem s některými v kontaktu a vím, že současná situace je štve. Ale nám to také není jedno. Musíme se z toho dostat, fotbal už je takový. Jednou jste nahoře, jednou dole.

V posledních zápasech jste nehrál. Už je lýtko v pořádku?

Věřím, že ano. Dva týdny jsem pořádně nic nedělal, měl jsem hlavně strach, jak na tom budu s fyzičkou. Dopředu jsem se proto moc netlačil. Dostali jsme sice dva góly, ale bodymámetři, což je to nejdůležitější.

Shrnuto, podtrženo: kapitán se vrátil a je z toho výhra…

(smích).To jo, no. Z tribuny jsem klukům příliš pomoci nemohl. Jsem fakt rád, že máme tři body. Všem klukům za výkon i nasazení moc děkuji.