Parta okolo Džekyho se na rozeného Brňáka hodně těšila a již před výkopem vánočního zápasu s trenérem, který přivedl Opavu do ligy, dlouho rozmlouvala, dokonce došlo i na výměnu dárků.

„Já jsem v Opavě prožil velmi krásný rok. Když vidím kluky, fanoušky, začnou se mi vzpomínky na zdejší angažmá vybavovat. Rád vzpomínám na zdejší partu lidí, prostě všechny, co se okolo opavského fotbalu točili,“ neskrýval své pocity Karel Jarůšek.

Nad pozvánkou generálního manažera SFC Pavla Hadamczika neváhal. „I když mám zdravotní problémy, s Petrem Švancarou jsem do Opavy přijel,“ doplnil Jarůšek. Před lety mohl Slezský FC Opava vést i v lize, nenašel ovšem společnou řeč s ukrajinskými majiteli a na vlastní žádost klub opustil.

„Tenkrát jsme měli za sebou dobrý rok, který byl zakončen postupem. Bohužel se stala situace, kdy do klubu vstoupili noví majitelé, a s těmi jsem se já neztotožnil a skončil,“ vzpomíná současný předseda představenstva FC Brno.

I když bydlí v Brně, o Opavě má dokonalý přehled.

„Jsem v častém spojení s Džekym (Pavel Jatzek – opavský fanoušek. poznámka redakce), vždy mě zásobí podrobnými informacemi,“ odtajnil svého zvěda Karel Jarůšek.

Dnes pracuje v Brně, Opavě ale stále fandí. „Tam, kde lidé fotbalu fandí, kde jsou mu oddáni, patří klub do ligy. Na jaře jsem držel Opavským palce, ať se jim to povede, nestalo se. Věřím, že i přes špatný rozjezd to dá v zimě Radek Látal dohromady a Slezský FC se bude bít opět o čelo druhé ligy,“ uzavřel Karel Jarůšek.