Po bezbrankové první půli zajistil Slezanům vítězství 1:2 svými brankami Dušan Půda a Milan Halaška. Duel hraný na přírodním trávníku v malé vesnici nedaleko Prievidze začal opavský tým aktivně, i když v 5. minutě musel kvůli zranění střídat Libor Kozák.

„Byli jsme fotbalovějším týmem. Domácí hráli hodně tvrdě,“ řekl na úvod opavský trenér Jiří Neček. V první půli si jeho svěřenci vypracovali dvě dobré šance.Vté první poslal míč vedle branky Zapletal, v té druhé trefil pouze po přihrávce Halašky brankáře Kiša. Branky začaly padat až ve druhém dějství. Po faulu na Partyše proměnil penaltu Půda.

„Soupeři se ale podařilo srovnat nádhernou střelou. Jestliže Ota Novák vždy říká, že každý gól se dá chytit, tak tohle bylo nechytatelné,“ pousmál se trenér. Slováci se ale z vyrovnání neradovali dlouho. Po hezké kombinaci Kolínka a Bartesky se mezi nohy brankáře trefil Halaška a upravil na konečných 1:2. „Nebylo to špatné utkání. Hrálo se v tempu, začátek jarní části se pomalu blíží, věřím, že půjdeme výkonnostně ještě nahoru,“ uzavřel Neček.

Prievidza vers. Slezský FC Opava 1:2 (0:0) Branky Opavy: Půda, Halaška. Opava: Novák – Kolínek, Švach (55. Horka), Mezlík, Víšek – Partyš (65. Jelínek), Kiša (75. Robin Wirth), Barteska, Zapletal (65. Uvíra) – Kozák (5. Půda), Halaška.