Slováci jsou stejně jako Opavští v ostré kondiční přípravě a do Slezska jeli přímo ze soustředění ve Vysokých Tatrách. „Máme za sebou intenzivní trénink, zápas s ligovou Dubnicí splnil svůj účel, hráči byli nuceni si hrábnout na dno,“ řekl po utkání opavský lodivod Jiří Neček.

„V některých pasážích jsme byli lepším týmem, měli jsme i šance,“ pokračoval opavský kouč. V prvním poločase nebezpečně hlavičkoval Kozák, ve druhém byl blízko gólu Zapletal.

Slováci Kovalíka ohrozili v samotném závěru. Zapalovačova rána ovšem letěla nad.

Hned po utkání se opavský tým přesunul do Kravař, kde ho čeká další část kondiční přípravy, v sobotu pak Slezský FC prověří slovenský vicemistr ze Žiliny.

Po zdravotní stránce jsou zatím na tom Opavští vcelku dobře. Trénovat nemohou Barteska, Pejša a Novák. „Doléčují stará zranění. V příštím týdnu začnou trénovat,“ prozradil opavský kouč, jehož samého trápí pochroumaný kotník.

„Je to pravda. Možná mi to nebudete věřit, ale spěchal jsem za generálním manažerem a uklouzl na schodech,“ usmíval se Neček a ukázal na nateklý kotník. „Obdobně na tom je i Vilda Axmann. Ono se opět ukázalo, že brankáři neumí hrát fotbal. On ho hrál a málem si utrhl meniskus,“ práskl na svého kolegu trenér Neček.

Slezský FC Opava - Dubnica 0:0
Opava: Kovalík – Kolínek (46. Uvíra), Horka, Mezlík, Víšek (46. Jelínek) – Partyš (46. Půda), Zapletal, Robin Wirth, Kiša – Kozák (46. Janoviak), Šultes (46. Halaška)