Již během prvního poločasu se trefili Cigánek s Halaškou a základ k důležitým třem bodům byl položen. Ve 30. minutě obral dva obránce o míč Halaška, vybídl ke střele na malém vápně Cigánka, a ten se nemýlil – 0:1.

Těsně před poločasem se dočkal i kanonýr Halaška a střelou z pětadvaceti metrů zvýšil na 0:2. Ve druhém poločase Slezané kontrolovali hru, přečkali šanci Bartoše, který pálil nad, a osm minut před konce zabila Kišou třetí hřebíček do ústecké rakve.

Domácí poté už jen snížili Volkem na konečných 1:3. V samotném závěru ještě ústecký gólman lapil jasnou tutovku Jelínka „S výsledkem i výkonem jsem spokojený. Kluci dnes nechali na hřišti maximum,“ začal hodnotit utkání opavský trenér Jiří Neček.

„Domácí začali tvrdě, my jsme začali hrát po zemi a soupeře přehrávat. Škoda jen branky na 3:1,“ hovořil dále k zápasu Neček. „Pozitivum vidím také v tom, že jsme se po zápase s Jihlavou zvedli, hráči tento neúspěch v hlavách měli. Musíme se nyní připravit na pohár a na sobotní zápas s Třincem,“ uzavřel trenér vítězného týmu.

FK Ústí nad Labem – Slezský FC Opava 1:3 (0:2)
Branky: 89. Volek – 30. Cigánek, 45. Halaška, 85. Kiša. Rozhodčí: Bílek J. – Moudrý, Kovařík. ŽK: Veverka – Víšek. Diváci: 782.
FK Ústí nad Labem: Novák R. – Škoda, Valenta (51. Bartoš), Džuban, Dvořák – Franc, Fousek (46. Veverka), Martykán, Volek, Benčík (73. Krejčíř) – Rudnytskyy
SFC Opava: Novák O. – Kolínek, Horka, Mezlík, Víšek – Partyš, Barteska (87. Wirth), Cigánek, Kiša – Šultes (78. Jelínek), Halaška (65. Půda)