Slezan začal výborně. Po sedmatřiceti vteřinách se trefil Grofek, za dalších pět minut už bylo o dva góly. Po pěkné kombinaci, kterou vymyslel Kříž, se prosadil Wolf.

„V úvodu nám vycházely kombinace a dopracovali jsme se k dvougólovému vedení,“ řekl trenér Opavy Karel Suchánek. Jenomže Valachům stačily tři minuty a bylo vyrovnáno.

„Poté jsme začali zbytečně chybovat. Nedařilo se nám pokrývat soupeřovy hráče v útočném pásmu, kteří se dostávali často do přečíslení, a to by se nemělo stávat,“ zvedl varovně prst trenér Slezanu.

Ve druhé třetině sice šel Vsetín do vedení, závěrečnou ale nezvládl. Opava třemi brankami v rozmezí osmi minut strhla vítězství na svou stranu. „Chtěli jsme dnes hrát útočný hokej a bavit diváky, to se myslím povedlo,“ zakončil Karel Suchánek. V úterý jede Slezan na led Šumperku.

HC Slezan Opava - HC Vsetín 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
Branky:
1. Grofek (Černý, Tichý), 6. Wolf (Kříž), 24. Kříž (Weiss, Gulda), 44. Wolf (Kříž, Weiss), 48. Gulda (Kříž, Weiss), 52. Grofek (Černý) – 12. Korčák (Ševčík, Brunec), 15. Bezouška, 22. Rajnoha (Sýs), 31. Knebl. Diváci: 120.
Slezan Opava: Iláš (Konečný) – Kukol, Tichý, Bednárek, Plachký, Plánovský, Schreier, Gulda – Grofek, Měch, Černý – Glabazňa, Chalupa, Tošenovjan – Suchánek, Polok, Wolf – Kříž, Weiss.