„Od prvních minut jsme měli více ze hry, a to se také brzy odrazilo na vývoji skóre,“ řekl opavský trenér Kamil Janošek. V 10. minutě uvolnil Adamovský Petzucha, a ten střelou k tyči otevřel účet zápasu – 1:0. O pět minut později již domácí vedli o dvě branky. To se dostal za vítkovickou obranu Adamovský a zvyšoval na 2:0.

Účet úvodního dějství pak uzavřel svým druhým gólem Jakub Petzuch. „Pro druhý poločas oba týmy obměnily sestavu a hra ze začátku nabídla řadu nepřesností,“ poznamenal Janošek. Opavští se ale rychle dokázali zvednout. Ve 45. minutě zkompletoval hattrick Petzuch.

„Měli jsme i řadu dalších šancí, ty ale zůstaly nevyužity,“ litoval opavský trenér. V 55. minutě se měnilo skóre naposledy, to se tvrdou ranou prosadil Adam Harazin. „Jsem rád, že kluci svůj výkon okořenili i pěknými góly a pokračují tak v poctivých výkonech z minulých zápasů. Nyní se již musíme připravovat na středeční zápas v Hlučíně.

Tento duel bude náročný, ale my klukům s kolegou Radimem Malochem věříme, a pokud odjezdí zápas jako těch pět posledních , tak si nějaký bod z Hlučínu dovezeme,“ zakončil Janošek.

Slezský FC Opava - Vítkovice 5:0 (3:0)
Branky: Petzuch 3, Adamský, Harazin
Opava: Filip Kotala (31. David Muczka), Matěj Helebrand, Filip Melecký, Dominik Michalisko, Jonáš Tesařík, Ondřej Večerek, Adam Helebrand, Roman Bala (31. Adam Harazin), Jakub Janetzký, Jakub Petzuch, Tomáš Adamovský (31. Adrian Samir Said). Trenéři Kamil Janošek a Radim Maloch.