Domácí kouč Josef Mazura má pořádně zamotanou hlavou, prakticky se mu rozpadla obrana. Cigánka s Čápem nepustí do hry karty, Formánka s Vyskočilem pro změnu sužují zdravotní problémy.

„Je pravdou, že jsme se dostali před utkáním do problémů. Oba vykartovaní fotbalisté patří k základním pilířům sestavy, navíc nás postihly i zdravotní problémy, konkrétně Vyskočila s Formánkem,“ vypočítává ztráty zkušený stratég Josef Mazura. „Nachystáni jsou ale další hráči, budou mít možnost se ukázat, věřím, že to zvládnou,“ doplňuje opavský kouč, který nevylučuje, že dá šanci některému hráči z béčka nebo dorostu.

„S touhle myšlenkou si pohrávám, ale na druhou stranu nechceme dělat žádné krkolomnosti,“ podotýká Mazura.

Západočeši disponují kvalitním kádrem. Třeba takový kapitán týmu František Dřížďal osobně pamatuje tažení pražské Slavie Ligou mistrů. Josef Dvorník se pro změnu může pyšnit dvěma mistrovskými tituly – českým a slovenským. „O kvalitách soupeře nelze pochybovat. Krom těchto dvou mají například Bučka, Vrtělku, Hájovského, Vaněčka nebo Mliku, všechno borci s ligovými zkušenostmi,“ doplňuje výčet sokolovských hvězd opavský trenér.

„Musíme vycházet ze zabezpečené obrany, věřím, že do šancí se dostávat budeme a nějaké proměníme,“ míní Mazura, který očekává celkově zajímavou podívanou. „Přijedou trenéři, kteří v Opavě působili, zápas bude mít šťávu,“ dodává trenér Slezského FC.

Zápas začíná v sobotu v 16 hodin.

Radek Látal: Jako pomstu zápas neberu, těším se na fanoušky

Radek Látal se vrací do Opavy. Společně se svým asistentem Jiřím Nečkem mají ke slezské metropoli vztah. Vícemistr Evropy z roku 1996 byl nucen svou opavskou misí předčasně ukončit. Na Opavu ale nezanevřel, ba naopak. „Sobotní zápas jako akt nějaké pomsty rozhodně neberu,“ říká Radek Látal.

„V Opavě se změnilo vedení, částečně se obměnil kádr, co však zůstalo, jsou vynikající fanoušci a na ty já se těším,“ zdůrazňuje trenér sokolovského Baníku. „Věřím, že znovu vytvoří báječnou atmosféru. Já jsem sice v Opavě skončil, ale mám ji rád, strašně se mi tam líbilo. Místní lidé, stadion to mi ze vzpomínek nikdo nevymaže,“ dodává Radek Látal.

Jeho Sokolov se v současné době nachází v tabulce díky lepšímu skóre před Opavou. „Zápas nemá favorita, já jen věřím, že my navážeme na naše předchozí venkovní výsledky a v Opavě uspějeme,“ přeje si trenér Baníku. „Pozor, my jsme ale nehráli špatně ani doma, bohužel nás zradila koncovka,“ doplnil bývalý reprezentant.

To, že Opava nebude kompletní, Látal jako výhodu nebere. „V minulosti jsem to sledoval, ale nevyplatilo se mi to. Konkrétně v Opavě. Čekal jsem, v jakém složení přijede béčko Sparty. Nakonec dorazilo jen s mladíky, myslel jsem si, že je to v pohodě, a my nakonec s neznámými mladíky prohráli 2:3,“ vzpomíná na nešťastné domácí utkání.

„Šance předvést se dostanou jiní. Budou mít hlad po fotbalu, chtít dokázat, že do týmu patří,“ dodává Radek Látal. Ovšem ani Sokolov nemusí být v sobotu kompletní. „Výrazně se u nás ochladilo, někteří hráči jsou nachlazení, třeba Hájovský celý týden kvůli střevní chřipce netrénoval,“ uzavřel sokolovský stratég Radek Látal.

Pravděpodobné sestavy
Opava: Blaha – Pomp, Riška, Horka, Hrabina – Partyš, Wirth, Křeček, Sedláček – Mrázek, Radzinevičius
Sokolov: Buček - Dřížďal, Dvorník, Hájovský, Hanzlík - Glaser, Vrtělka, Šindelář, Čada, Vaněček – Mlika

Divize E: Béčko doma proti Brumovu

Opavské béčko se chystá složit reparát. V posledním divizním kole totiž fotbalisté Slezského FC prohráli po nemastném, neslaném výkonu v Mohelnici 1:0. „Zápas v Mohelnici se nám nepovedl, musíme zlepšit přístup a nasazení, jenom tak můžeme uspět,“ řekl kouč rezervy Jaroslav Kolínek. „Tři body jsou pro nás povinností, protože poté nás čekají dvě velká derby v Dolním Benešově a doma s Kravařemi,“ doplnil trenér.

Zápas na hlavním stadionu Slezského FC začíná v neděli v 10.15.