„Otovu přípravu směřujeme k sobotnímu zápasu. Zánět odezněl, v pondělí absolvoval první trénink,“ řekl masér Miroslav Rycka. Poslední duel Slezanů v Luhačovicích proti Zlínu sledoval Otakar Novák z hlediště.

„Měl jsem sice volno a vařil jsem doma oběd, ale bydlím tady od Luhačovic kousek, tak jsem se přijel na kluky podívat,“ usmíval se třiatřicetiletý brankář, jehož tvář zdobil nečekaně plnovous. „Nová móda z Milána, taky to chci vyzkoušet. Ale vážně, jsem trochu líný,“ přiznal opavský gólman.

Bolavé koleno vyřadilo Nováka na dva týdny z tréninkového procesu. „Každý vynechaný den přípravy chybí, ale co se dá dělat, zdraví neporučíte,“ pokrčil rameny Ota Novák. Opavští fotbalisté mají za sebou již sedmičku přípravných duelů, zatím v nich ale příliš nenadchli, průměr tří inkasovaných gólů na zápas je alarmující.

„Jsme pořád v přípravě, sestavy se točí, a to má na výsledky vliv, dalším aspektem je koncentrace,“ míní brankář s prvoligovými zkušenostmi.

„Dobře si uvědomujeme, že branek dostáváme hodně, ale jak říkám, v mistrovských zápasech se řeší situace jinak. Stejně tomu bylo i v přípravě reprezentace v Chorvatsku. Petr Čech by jindy odkopl míč na tribunu a nic nevymýšlel,“ poznamenal Novák.

Slezský FC dnes prověří Polkowice
Aktuálně sedmý celek druhé nejvyšší polské soutěže Gornik Polkowice bude ve středu dalším soupeřem opavských fotbalistů v přípravě. Zápas s týmem, ve kterém hraje bývalý hráč Hradce Králové a Teplic Petr Pokorný, se odehraje na umělé trávě v Kylešovicích a má výkop v 11 hodin.