Slezané po jedné remíze a porážce chtějí konečně naplno bodovat. Do cesty se jim postaví soupeř z kategorie těch silných – Hradec Králové. „Hradec má výborný tým, myslím si, že diváky čeká kvalitní podívaná,“ míní brankář Slezského FC Otakar Novák. „Doufám, že předvedeme takový výkon, který uspokojí naše fanoušky a my z něj budeme mít tři body,“ poznamenala brankářská jednička Slezanů.

Opavští ještě v sobě stále cítí křivdu z nedělního duelu, kdy sudí pustil v poslední minutě penaltový zákrok na Šultese. „Jednoznačně nás sudí zařezal, pocit křivdy cítíme, ale na druhou stranu už to zpátky nevrátíme. Musíme se soustředit pouze a pouze na Hradec,“ řekl Ota Novák.

Taktiku na votroky již hráči s koučem rozebírali. „Podle trenérových slov nemůžeme hrát středem, ten mají silný. Cesta k úspěchu vede přes kraje,“ prozradil opavský strážce svatyně. „Klíčové budou i standardní situace,“ doplnil Novák.

Proti Slovácku neklapala Opavským defenzivní činnost. „Je pravda, že ve hře dozadu to nebylo z naší strany ideální. Na Bohemce to již bylo lepší, chce to jen čas. Naše výkonu půjdou s přibývajícími zápasy nahoru,“ je si jist brankář Novák.

Jemu samotnému vstup do sezony vyšel. Například proti Slovácku patřil k jasně nejlepším hráčům na trávníku. „Důležité je, aby se dařilo celému týmu. Fotbal není hrou jednotlivců. Pro nás všechny je směrodatné sbírat body a kvalitní předvedenou hrou uspokojovat naše diváky,“ uzavřel Novák.

Zápas začíná v 17 hodin.