První poločas příliš zajímavého fotbalu nepřinesl a diváci na tribunách zívaly nudou. „Z obou stran to byla taková vyčkávaná. Nikdo nechtěl dostat první gól a čekal, s čím přijde soupeř,“ poznamenal domácí gólman Otakar Novák.

„Bylo to o prvním gólu. Bohužel ho dala Olomouc, nám se naštěstí podařilo brzy srovnat,“ pokračoval zkušený brankář.

O postupu tak rozhodovaly penalty. Rozhodnutí padlo v šesté sérii. Za Slezany si postavil míč Zdeněk Partyš a nemýlil se. Bylo jasné, že pokud Kučerňák neuspěje, mohou Opavští slavit postup, a to se také stalo.

Brankář Novák směr jeho střely vystihl a poslal Slezský FC do dalšího kola, ve kterém do Městských sadů přijede Liberec v čele s Janem Nezmarem.

„Soupeřovy střelce jsem až na Josefíka neznal. Šel jsem do toho podle intuice a vyšlo mi to až při poslední penaltě,“ culil se po utkání Ota Novák.

V utkání moc práce neměl, díky chycené penaltě je považován za hrdinu. Tomuto přirovnání se ale ostře bránil. „Já a hrdina, v žádném případě. To kluci, co dali penalty, jsou hrdinové. Dokázali se po tom extempore s Jihlavou otřepat a zvednout,“ podotkl opavský brankář a doplnil: „Chtěli jsme přivést do Opavy ligové mužstvo, což se nám podařilo.“

Podle gólmanových slov se trenér Jiří Neček se svými ovečkami střelbě pokutových kopů intenzivně na tréninku věnoval. „Vždy po tréninku jsme na penalty kopali. Musím přiznat, že mi to ale moc nevonělo, házet se na tom tvrdém terénu,“ ušklíbl se Novák a vzápětí dodal: „Klukům to podle dnešního výsledku prospělo, a to je dobře.“

V sobotu mají Opavští na programu další utkání. V rámci II. fotbalové ligy je čeká derby s Třincem. „Čeká nás obdobné utkání, jaké bylo to dnešní. Věřím, že ho také zvládneme ke spokojenosti našich fanoušků,“ uzavřel Novák.