„Nemůžeme se spokojit s naším současným postavením. Opava patří na horní příčky a ne někde na dno,“ zdůrazňuje jeden z nejzkušenějších mužů opavské sestavy brankář Otakar Novák.

„Hostíme Sokolov a plný bodový zisk z tohoto zápasu potřebujeme jako sůl,“ podotýká gólman žluto-modré eskadry. Jenomže tyhle hlasy se z opavské kabiny ozývají před každým zápasem, a poté skutek utek, viz blamáž ve Vítkovicích.

„Do takovéhoto stavu se dostávají i renomovanější kluby. To nás ale neomlouvá. Musíme se z toho vyhrabat. Všichni si v kabině dobře uvědomujeme, že to není ideální,“ přiznává Ota Novák.

V týdnu vedl trenér Radek Látal s některými hráči pohovory, ve středu se mužstvo připravovalo v Žimrovicích. „Středeční příprava byla příjemným zpestřením týdne. Zda nám to pomohlo, ukáže sobotní zápas,“ konstatovala brankářská jednička SFC.

Sokolov se na rozdíl od domácích nachází ve zcela jiné situaci. Sbírá body jako na běžícím pásu a v tabulce mu patří třetí flek.

„Hrají v pohodě, to je pravda, na to se ale dívat nemůžeme. My se musíme soustředit na svůj výkon,“ dodal Novák a pokračoval: „Agresivita, nasazení a koncentrace, tyto tři věci musí mít naše hra, poté se k nim přidá i fotbalovost. Sobotní fotbal bude hodně bolet.“

Látal absolvoval s hráči pohovory a dnes chce vyhrát

Zastavit se více stále prohlubující krizi chtějí dnes opavští fotbalisté. Zisk tří bodů je v duelu pro ně víc než povinností. V případě neúspěchu by klidně mohli spadnout až na samé dno druholigové tabulky.

„Potřebujeme nutně vyhrát a uklidnit situaci,“ zdůrazňuje opavský kouč Radek Látal. Ten v týdnu vedl s některými hráči pohovory, tým navíc trénoval mimo Opavu. „S hráči jsme si některé věci vyříkali. Vysvětlil jsem jim, že přístup, jakým se prezentovali ve Vítkovicích, byl špatný. Pokud by v tomhle hodlali pokračovat, tak na hřiště nemusí ani chodit,“ podotkl Látal.

Sokolov vedený exsparťanem Martinem Haškem je narozdíl od Opavy v laufu. V tabulce mu patří třetí místo s tříbodovou ztrátou na vedoucí Čáslav. „Nečeká nás lehký soupeř. Musíme se vyrovnat s jeho agresivitou a důrazem. Pokud to zvládneme, máme šance, fotbalovost je na naší straně,“ míní opavský trenér, který chystá i nějaké změny v sestavě.

„Trochu to oproti Vítkovicím poměníme,“ řekl tajemně.

Zápas v Městských sadech má výkop v 17 hodin.