„Zápas nebyl přímo vyhecování, ale hráči obou týmů se navzájem znají a v kabině proběhly sázky ohledně toho, kdo se stane vítězem, což náš tým zdravě nabudilo,“ pousmál se trenér domácích Marek Luzar.

Již samotný úvod naznačil, že se bude jednat o zcela jasnou záležitost, protože domácí spálili dostatek šancí a ujala se až akce z 18. minuty, kdy si Valeček zpracoval centr a z otočky mířil přesně. O chvíli později se sice povedlo hostům vyrovnat Gavendou, ale z jejich strany výčet všeho zajímavého končí.

Do přestávky se ovšem Otice stihly Dzieržovou zásluhou ujmout vedení a navyšování rozdílu ve skóre zcela naplno propuklo ve druhém poločase. Hned dvakrát těžil ze spolupráce se záložníkem Cupákem Valeček. Nejprve gólově zužitkoval jeho centr a pak dorazil i střelu svého spoluhráče a zkompletoval hattrick.

Poslední dva góly Otic padly po rozích. V prvním případě obdržel přihrávku Dlouhý a z voleje zvýšil na 5:1. V rychlém sledu následovala trefa Poledníka. Rozhodnutý zápas se ve zbývajících chvílích už jen dohrával z povinnosti.

„Myslím si, že celý zápas jsme měli pod kontrolou. Podali jsme velice kvalitní výkon a skvěle nám zahrála středová řada, což považuji za základní kámen naší výhry,“ prohlásil Marek Luzar.

„Vyhořeli jsme po všech stránkách. Otice nás doslova školily. Už třetí zápas po sobě postrádáme osu týmu, tedy hráče – Marka, Javorského, Bindera a Kapitána, což nám činí značné problémy,“ vypíchl fakta trenér Slavkova Martin Greipel.

Otice - Slavkov B 6:1 (2:1)
Branky: 17., 52. a 62. Valeček, 38. Dzierža, 66. Dlouhý, 70. Poledník – 25. Gavenda
Sestava Otic: Kořistka – Dlouhý, Potíž, Poledník, M. Byrtus – Dzierža (70. Pospíšil), H. Luzar, Škrobánek (80. Draisaitl), Cupák – Valeček, Rezner (75. Veleba)
Sestava Slavkova: Kunz – Tichý (55. Beck), Gilík, Mrůzek, Schneider – Kostera (80. Klement), Krumer, Gajdoš, Bajgar – Gavenda, Zavřel (70. Vícha)

(dus, hab, rob)

Tabulka Okresního přeboru po 8. kole.