„Nejprve jsme chtěli zápas odložit, ale Otice s tímto návrhem nesouhlasily a my se s tím museli porvat,“ komentoval hostující kouč. Hra se v průběhu prvního poločasu přelévala ze strany na stranu. Chvilku byly lepší Otice a chvilku zase Heraltice.

Ve 23. minutě se poprvé v utkání měnilo skóre. Rezner se prosadil po rychlém brejku a domácí rázem vedli. Poté dokonce mohli přidat i druhou branku, jenže Dzierža pálil jen do břevna. S 38. minutou přišlo po parádním gólu z přímého kopu Zemborskiho vyrovnání, když střelu zakroutil krásně do pravého rohu Kořistkovy brány.

V závěru první půle měl tentýž hráč ještě jednu možnost, avšak nedal. Ve druhém poločase byla nasnadě další branka hostů, ovšem Tesař si v zakončení gólově nepočínal. Pět minut před začátkem nastavení se po obléhání heraltické svatyně zrodila rozhodující trefa Otic. Po přízemním centru střílel přesně Váleček, který prakticky vzápětí mohl přidat pojistku.

Další pokus z jeho dílny však našel pouze tyč. Zápas tak dospěl k výsledku 2:1 pro domácí borce. „Pěkné, vyrovnané utkání. Každý chvilku tahal pilku. Podle mého ale bylo naše vítězství zasloužené,“ prozradil lodivod Otic Marek Luzar. „Zápas ovlivnily zdravotní potíže našeho mužstva. Někteří fotbalisté zkrátka museli zatnout zuby a nastoupit. Jinak to nešlo. I tak jsme určitě nepodali špatný výkon,“ svěřil se Rostislav Štěpán.

Otice - Velké Heraltice 2:1 (1:1)
Branky: 23. Rezner, 84. Váleček – 38. Zemborski
Sestava Otic: Kořistka – Dlouhý, Potíž, J. Byrtus, M. Byrtus (52. Cupák) – Dzierža, H. Luzar (88. Škrobánek), Poledník, Kostera (72. Lindovský) – Rezner, Váleček
Sestava Velkých Heraltic: Melich – M. Valchař, M. Štěpán, V. Valchař, Piatkevič – Tesař (80. Schuster), Zemborski, Čunta, Zvardoň – René Štěpán, Kukol (70. Musálek)