Souboj o špičku soutěže letos nebyl jen ve znamení Malých Hoštic, Štítiny nebo Velkých Heraltic. Dost nahlas promluvily do hry o postup právě Otice, které si konstantně dobrou výkonností zajistily druhou pozici se ziskem 28 bodů. Družina Marka Luzara prohrála jen na Štítině.

Za tímto soupeřem mimochodem zaostala jen o 7 gólů v počtu vstřelených branek, když se trefila přesně čtyřicetkrát. Ke všemu se musí přičíst i fakt, že Otice hrály dobře i v obraně, protože jen čtrnáctkrát inkasovaly, a zařadily se tak mezi top čtyřku celé ligy.

To byly jen některé z důvodů, proč byl kouč Marek Luzar po podzimu tak radostně naladěn: „Po podzimní části sezony jsme s umístěním určitě spokojeni. Zisk 28 bodů je pro nás nejlepším výsledkem za poslední roky. K hlavním pozitivům první poloviny sezony bych přiřadil letní příchod kmenových dorostenců, kteří ihned zapadli do kádru, a ten se s jejich příchodem zkonsolidoval jak do počtu, tak do kvality. Také nemůžeme opomenout, že se nám vyhýbala vážnější zranění. Negativem vidím náš herní výpadek v zápase v Hlavnici.“

Otický celek je znám, že čerpá ze svých zdrojů. Navíc, výše jste si již mohli přečíst, že do týmu se dobře zapracovali kmenoví dorostenci, a nejspíš tak nebude potřeba přes zimu posilovat. A skutečně je tomu tak.

„Chceme udržet současný hráčský kádr a neplánujeme žádné posily,“ popsal Luzar a vzápětí pokračoval několika větami k zimní přípravě: „Zimní přípravu jako obvykle zahajujeme první týden v novém roce. Tréninky budou rozděleny na tělocvičnu a terén. Nemáme v plánu se účastnit žádného zimního turnaje, ale hodláme sehrát 4 až 5 přípravných zápasů. Během pauzy budeme tradičně pracovat na fyzické kondici.“

Otický kormidelník zakončil povídání krátkou úvahou nad tím, jaká by mohla z pohledu jeho týmu být jarní část okresního přeboru. „Na jaře očekáváme velkou bitvu o postup mezi týmy z horní poloviny tabulky a rovněž velice nepříjemné zápasy s mužstvy ohrožené sestupem, které se chtějí zachránit a určitě se herně zvednou. Samozřejmě chceme také zamíchat kartami a bojovat o postup až do posledního kola,“ uzavřel Luzar.

(dus)