Ve 26. minutě navíc brněnský rodák korunoval své představení vstřeleným gólem. „Po dvou kolech jsme měli na kontě jeden bod, což bylo málo. Dnešnímu vítězství, a ještě nad takovým soupeřem, jsme hodně rádi. Věřím, že nás tyto tři body nakopnou a uděláme nějakou delší bodovou sérii,“ chrlil ze sebe po utkání Zdeněk Partyš.

Hradec nezačal špatně, jenomže přišla 20. minuta a první opavský gól, Východočeši šli do kolen. „V týdnu jsme pilovali hlavně standardky, trenér nás upozorňoval, že jejich slabina je na přední tyči. Jedna z prvních nám vyšla, brzký gól nás uklidnil a první poločas jsme je k ničemu nepustili, a sami přidali druhou branku,“ pitval se dále v sobotním duelu Partyš.

„Škoda jen, že jsme si po zbytečné penaltě nechali dát gól. Nastaly tak pro nás zbytečné komplikace. Naštěstí jsme jim toho ale více nedovolili a zasloužené vítězství vydřeli,“ vydechl si autor druhého gólu a dodal: „V závěru hráli místy na čtyři útočníky. Kolem sedmdesáté minuty se nám ale podařilo jejich tlak eliminovat a šance hrozily i z naší strany.“

Slezané již minulý týden na Bohemce naznačili, že jejich forma má vzrůstající tendenci. „Měli jsme již dobrý pocit z Bohemky, jenomže tam nám to nevyšlo výsledkově. Myslím si, že dnes viděli vedle vítězství diváci i dobrý fotbal. Musíme dál makat a jít v tabulce nahoru. Tenhle tým patří do bojů o vrchní příčky,“ řekl Partyš.

Za týden se Slezský FC představí opět na domácím trávníku, kdy hostí dalšího soupeře z horních pater tabulky – Jihlavu. „Vyhrát doma dvakrát za sebou je vždy těžké. Pro nás je ale vítězství povinností. Doma body ztrácet nemůžeme. Z tohoto duelu bereme jenom tři body,“ uzavřel jeden z nejlepších hráčů sobotního střetnutí.