V úvodním kole nového druholigového ročníku zdolali Opavští fotbalisté na pražské Julisce domácí Duklu. Ve stejném duchu chtějí pokračovat i dnes. „První poločas na Dukle byl z naší strany vlažný, v tom druhém jsme se zlepšili a už to byla ta stará Opava z jarní části,“ vrací se k týden starému duelu Zdeněk Partyš.

Myšlenky Nečkova souboru se ale už soustředí jen na dnešní zápas. „Slovácko má sice ligové mužstvo, ale podívejte se na to naše. Hráči jako Barteska nebo Kiša, Pejša či Kolínek tak ve fotbale něco znamenají. Nemáme o nic horší tým než Slovácko,“ zvedá prst technicky dobře vybavený středopolař. Slovácko má svou sílu hlavně v útočné fázi. „Mají silné kraje plus útočníky. Nesmíme si nechat vnutit jejich hru a pouštět je do nějakých velkých kombinačních akcí,“ hledá cestu k úspěchu Zdeněk Partyš.

Opava se favorita nebojí. „Zajímá nás vítězství, pro to si na hřiště také jdeme. Věřím, že přijde hodně lidí a pomohou nám,“ přeje si exbrněnský fotbalista, který během léta přestoupil do Slezského FC natrvalo, vyměnil tak první ligu za druhou, jako krok zpátky to ale nebere. „Měl jsem dvě nabídky z ligy, ale jednání Opavy bylo hodně konkrétní a férové. Navíc Opava může klidně během dvou let nejvyšší soutěž hrát taky,“ zakončil Partyš.