Ani jednomu týmu se v poslední době příliš nedaří. Nicméně favoritem jsou určitě Hanáci. „Pro nás to bude zápas podzimu,“ říká otevřeně kouč Hlučína Pavel Hajný. „Olomouci se sice výsledkově v poslední době nedaří, ale kvalitu má velkou,“ říká zkušený trenér.

„Potřebuje se jen chytit, doufám, že to nebude na nás,“ dodal Hajný. Hlučín má problémy se složením obranných řad. Ze hry je obránce Robin Štefek. „Prakticky na levou stranu obrany nikoho nemáme. Chybí nám ještě dlouhodobě zraněný Wludyka a také Koubek,“ vypočítává absence hlučínský kouč.

To byl jeden z důvodů, proč se vedení klubu poohlíželo po posilách. Na půlroční hostování by měl přijít obránce opavského béčka Sabo. „Na sobotní zápas ale připravený nebude. Půlroční hostování by mělo být dotaženo do konce v pondělí,“ řekl Pavel Hajný.

Hlučínu poslední domácí zápas nevyšel, když chytil trojku od juniorky Brna. „Nesmíme dát soupeři tolik prostoru jako v minulém zápase. HFK má tým druholigových kvalit a každou chyby dokáže tvrdě trestat, navíc v defenzivě hraje bezchybně. Věřím, že náš mladý tým se o dobrý výsledek popere,“ podotýká trenér Hajný.

„Hlučín figuruje v popředí tabulky. Čeká náš těžký zápas a my s tím počítáme. Konečně bychom se potřebovali chytit. Na útočné fázi pracujeme v tréninku stejně jako každý týden, snad se to v zápase projeví,“ řekl před zápasem trenér Hanáků Oldřich Machala.

Třetiligový šlágr má v sobotu výkop v 16 hodin.