K zápasu měl co říci opavský útočník Pavel Šultes. Zaváhání ve slezském derby čekal skutečně málokdo. Po jasné výhře v Ústí nad Labem a úspěšně zvládnuté středeční penaltové loterii v Poháru ČMFS s HFK Olomouc, měl být domácí tým pasován do role favorita.

Proměněná Kolínkova penalta ze třicáté minuty naznačovala, že tři body jsou opravdu na dobré cestě. V závěrečném dějství však přišel šok. Slezský FC inkasoval dvě branky z kopaček Malíře a Macečka.

Trenér SFC Jiří Neček tak po devadesáti minutách mohl jen svraštit obočí a vzhlížet k nadcházejícím utkáním. Stejně jako jeho svěřenec – útočník Pavel Šultes, který se pokoušel zvrátit nepřízeň osudu ve velkém stylu, ovšem v konečném účtování byla snaha bývalého fotbalisty Slovácka bezvýsledná.

„Zhodnotil bych to podobně jako zápas s Jihlavou. Poločas vedeme, máme nějaké šance, dostaneme hloupý gól po chybě a neštěstí je na světě. Druhá branka hostí vznikla po brejku, někde jsme zaspali, nechali soupeřova hráče balon zpracovat, který zásluhou tečované střely skóroval,“ komentoval Šultes, který odehrál plných devadesát minut a po faulu na něj se dokonce kopal pokutový kop.

I oko fotbalového laika muselo rozeznat, že SFC nehrál ve druhé půli v takovém tempu jako v tom prvním. „Možná jsme trošku odešli po fyzické stránce. Třinec vyrovnal hru. Byl to fotbal nahoru dolů a vyrovnávací branka nás psychicky položila. Druhý třinecký zásah nás poslal do kolen úplně,“ prozradil opavský střelec.

V průběhu první půle se na hrací ploše dost jiskřilo. Diváci viděli hned několik žlutých karet a většinu z nich vyinkasovali právě hostující obránci. Mohlo se tedy zdát, že boj domácích bude o něco snazší.

Jenže chyba lávky, ač Pavel Šultes vytíženost hlavního sudího rozhodně vnímal: „Skutečně. Bylo to dost vyhecované. Osobně jsem to v úvodním dějství na sobě určitě minimálně dvakrát pocítil.“ Uplynulý týden se pro opavské barvy nesl tak trochu v anglickém stylu. Během sedmi dní stihli fotbalisté SFC absolvovat jedno pohárové a dvě ligová utkání.

„Ve středu jsem nehrál. Respektive nastoupil jsem na poslední půlhodinku. V takových situacích se víceméně netrénuje, když máte takovýto sled zápasů. Nasnadě jsou jen nějaké lehčí tréninky,“ přiblížil útočník Opavy. Příští kolo bude pro Nečkovu eskadru doopravdy pikantní, protože venku narazí na svého nedávného soka HFK Olomouc, jehož vyřadila ve středu na penalty v poháru a Hanáci jistě dají všechno do toho, aby si proti Slezanům napravili reputaci.

„Všechno probereme až v týdnu. Důkladně se na Olomouc připravíme a pokusíme se na jejím stadionu vyhrát. Výkon bude třeba asi oproti poháru zlepšit, ale tehdy hrálo poměrně dost kluků ze střídačky. Bylo to pozměněné a možná díky tomu to nevypadalo optimálně,“ uzavřel Pavel Šultes.

(dus)