Jenomže všechno jinak.

Přípravu začal v Olomouci a trenéru Psotkovi padl hned do oka. V současné době patří k velkým oporám Hanáků a má lví podíl na tom, že Sigma je nyní v laufu. V pondělí si olomoučtí fotbalisté vyšlápli na vedoucí Teplice, dali jim šestku a exopavský útočník měl hlavní roli.

„Hrajeme nyní skvěle. Po prvním gólu jsem věděl, že vyhrajeme,“ řekl Pavel Šultes.

„I když Teplice vždy daly kontaktní gól, nám se brzy podařilo také zareagovat,“ pokračoval jeden z nejproduktivnějších hráčů Sigmy v této sezoně. K pěti vstřeleným brankám přidal ještě pět gólových přihrávek.

„Jsem rád, že se mi daří. Důležité je ale, že šlape celý tým,“ podotkl autor jednoho ze šesti pondělních olomouckých gólů.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista mohl dát do sítě Teplic i hattrick. Jednu branku mu ovšem sudí pro ofsajd neuznal, v dalším případě než stačil zakončit, byl faulován. „Jak se nakonec podle videa ukázalo, byla to jasná branka. Holt sudí to viděl v té chvíli jinak,“ posteskl si Šultes.

Dobrou náladu mu to ale nevzalo. Letos si konečně řekl o místo v základní sestavě a fotbalem se baví. „Je to příjemné, když vám trenér věří. Do zápasů chodím s čistou hlavou a navíc mi to tam i padá,“ pousmál se olomoucký útočník.

Celá sezona pro Sigmu ale tak idylická nebyla. Hanáci se zprvu trápili, nemohli se chytit, nyní kosí jeden tým za druhým. „Doufám, že nám to vydrží co nejdéle. Začali jsme hrát totální ofenzivu a tento styl hry mi sedí,“ usmívá se Pavel Šultes.

Nyní je postrachem ligových gólmanů, na svou druholigovou minulost ale nezapomíná. „Angažmá v Opavě i ve Slovácku mi moc pomohlo. Na tyto kluby nikdy nezapomenu,“ zvedl prst hanácký sniper, na kterého v nejlepším vzpomínají i opavští fanoušci. „Džeky mi hned večer psal. Je to příjemné, když vám přijde taková SMS. Navíc sleduji Džekyho internetový zápisník, takže mám dění v Opavě pěkně zmapováno.

Často si volám s kluky a také s trenérem Látalem,“ prozradil Šultes, kterého současné umístění Slezského FC štve. „Čekal jsem od kluků více, věřím, že na jaře se ale zvednou.“