Osm týdnů musel zkušený stoper Opavy Jan Pejša kvůli poraněnému kolenu zapomenout na fotbal. V sobotu na hřišti strávil posledních třicet minut a opět byl v obraně cítit. Po utkání ale ostřílenému matadorovi příliš do řeči nebylo.

Opava ve 20. kole II. ligy podlehla doma Příbrami 0:1. „Zápas byl pro nás výsledkově krutý,“ pokrčil bezradně rameny sedmatřicetiletý stoper. Vzápětí se přece jen více rozpovídal: „Žádné stromy nerostou do nebe. Do každého zápasu je třeba jít s pokorou a nasazením jako v Hradci Králové nebo Slovácku. Dnes jsme nedokázali udržet tempo hry, chyběl nám, jak se říká, ten správný náboj. Musíme se opět vrátit k tvrdé práci.“

Opava přitom nezačala vůbec špatně. V prvním poločase měla tři vyložené šance. Ve dvou se ocitl Kozák, v té úplně první Halaška. „Takovéhle gólovky se musejí dávat, vždyť byly z kategorie vyložených. Bohužel jsme je zahodili. Naopak Příbram našeho jednoho zaváhání využila a vstřelila vítězný gól. Ale jak jsem už řekl, utkání nemělo z naší strany ten správný náboj,“ podotkl Jan Pejša.

Opava tak na jaře ze tří utkání na domácím trávníku prohrála. Naposledy to bylo v úvodním kole jara s Duklou Praha, kdy Slezané podali doslova katastrofální výkon. „Dnešní zápas byl zcela jiný než ten proti Dukle. Hráli jsme lépe, na druhé straně Příbram byla podstatně kvalitnějším týmem,“ konstatoval opavský bek.

Možnost reparátu budou mít Nečkovi svěřenci už v pátek, kdy je čeká derby ve Vítkovicích. „Během následujících utkání rozebereme hlavně chyby, kterých jsme se dopustili, a budeme se připravovat na Vítkovice, kde musíme bodovat,“ řekl rázně Jan Pejša. Zkušený stoper naskočil do utkání až během druhého poločasu. Několika dobrými obrannými zákroky ale jasně ukázal, že patří do základní sestavy. „Přiznávám, že třicet minut mi dnes stačilo. I když člověk trénuje, mistrovské zápasy jsou o něčem jiném, člověk se musí dostat do tempa – a to mi chvíli trvalo,“ řekl Pejša.

Svou jarní premiéru si již mohl odbýt v Hradci Králové. „Nebyl jsem ještě stoprocentně připravený, teď by už to ale mělo být v pohodě,“ zdůraznila opora opavské defenzivy.