Původně měl ale v plánu zahraniční angažmá, zlákala ho soutěž v Kazachstánu. S týmem FC Kaizar dokonce absolvoval soustředění v Turecku, nakonec ale na celkemexotickou štaci nezamířil.

„Nevypadalo to špatně, ale nakonec jsme se nedomluvili na financích,“ pokrčil rameny zkušený zadák, který poslední dva roky strávil na Kladně. Jeho příchodu do Hlučína pomohlo náhoda. „Když jsem se vracel z Turecka, cestoval jsem z Prahy do Ostravy pendolinem, ve kterém jel i majitel Hlučína Lumír Kot. Dali jsme se do řeči a nakonec mi nabídl možnost v Hlučíně trénovat. Postupem času jsme se pak domluvili na spolupráci,“ usmívá se autor devíti prvoligových gólů.

Jeho příchod není ještě zcela dotažen. „Kluby jsou domluveny, i já s Hlučínem. Jen mám ještě nějaké nesrovnalosti s Kladnem, ale i to vyřešíme,“ míní čtyřiatřicetiletý fotbalista. Vsobotu po dlouhé době také nastoupil k soutěžnímu utkání. Hlučín v rámci přípravy porazil třetiligový Frýdek- Místek 1:0. „Po fyzické stránce se cítím dobře, naběháno toho mám vcelku dost, chybí mi jen herní praxe. Do začátku soutěže je ale ještě dost času. Věřím, že to zvládnu,“ podotkl Peter Drozd.

Bývalý fotbalista Baníku Ostrava, Drnovic, Hradce Králové, Žiliny a Kladna druhou ligu jako krok zpátky nebere. „Na Kladně jsem také kopal druhou ligu a nebral jsem to jako nějakou degradaci. S Hlučínem jsem se zatím domluvil na půlročním kontraktu, pak se uvidí. Každopádně chci klubu pomoci k záchraně ve druhé lize,“ odkryl své cíle první ligou ostřílený obránce, který si například s Hradcem Králové zahrál i v roce 1996 pohár UEFA, což bylo v době, kdy za votroky hrával i stávající hlučínský kouč Petr Samec.

„Je to tak, s Petrem jsme hráli. On byl ale starší, zkušenější,“ vybavuje si v hlavě nová posila Hlučína. Úlevy od svého bývalého spoluhráče ale rozhodně nečeká. „Byli jsme sice spoluhráči já ale od něj žádné úlevy nechci. Na hřišti budeme normálně fungovat ve vztahu hráč – trenér,“ zdůraznil levonohý fotbalista. Ke svém zařazení v sestavě pak prozradil: „S trenérem Samcem jsme se bavili, že mi bude rezervována levá strana, tak uvidím, kam mě nakonec postaví. Nemám totiž problém hrát ani stopera.“

Svou nejpovedenější sezonu odehrál Peter Drozd v letech 2003 – 2004, kdy se podílel na zisku mistrovského titulu Baníku Ostrava. Nastupoval v základní sestavě, a dokonce vstřelil pět branek. „Byl to krásný rok, téměř pořád vyprodané Bazaly a mistrovský titul k tomu,“ uzavřel Peter Drozd vzpomínkou na svoji nejlepší sezonu kariéry.