To ale, že mladé křídlo basketbal hrát umí, už v minulosti prokázal, vždyť má za sebou starty v dresu reprezentace na evropských šampionátech šestnáctek a osmnáctek. Pokud chceš jít výkonnostně nahoru, musíš hrát, to si dobře uvědomuje i Petr Dokoupil.

„Po konzultaci s trenérem i vedením Prostějova mi angažmá v Opavě vychází jako nejlepší možná volba,“ říká nová tvář v Klapetkově výběru. „Potřebuji hrát a v prostějovské konkurenci bych moc velkou minutáž neměl,“ dobře si uvědomuje bývalý mládežnický reprezentant.

Opavský klub je známý svou dobrou prací s mladými hráči, vždyť není to tak dávno, co slezská metropole vypustila do oběhu raketu se jménem Pavel Pumprla. Shodou okolností hráče, který také do Opavy přišel z Prostějova jako nepotřebný. „Už si ze mě dělali srandu, že jsem Pampi číslo dvě, ale nechci být s ním srovnáván. Na druhou stranu by bylo příjemné jít v jeho stopách,“ pousmál se Petr Dokoupil.

Se svým novým klubem už odehrál dva přípravné zápasy na Slovensku, oba Slezané prohráli. „Hlavně druhé utkání se nám vůbec nepovedlo. Do začátku soutěže je ale ještě docela daleko, věřím, že se nám podaří naše nedostatky odstranit. Navíc jsme nehráli ani v kompletním složení,“ řekl ke své první zkušenosti s opavským týmem mladý křídelník.

Prostějov je vzhledem ke kvalitě kádru a finančnímu rozpočtu předurčen k hraní o mety nejvyšší, kdežto Opava je na tom naopak. „Máme mladý tým. Naší silnou zbraní bude hlavně agresivní hra, bez šancí rozhodně nejsme,“ říká Petr Dokoupil. Jestliže v Prostějově patřil do širšího kádru, v Opavě bude na něj trenér David Klapetek spoléhat podstatně více. „V Prostějově mi střeleckou pozici vytvořili jiní a já, jak se říká, slíznul smetánku, v Opavě si musím pozici připravit sám, ale to je také důvod proč z Prostějova odcházím,“ pravil Petr Dokoupil.

Při příchodu do opavské kabiny se v jako neznámém prostředí rozhodně necítil. „S Martinem Vaňákem jsme hráli za dorost i v Olomouci. Z první ligy znám i Kubu Šiřinu a Radima Klečku. Celkově jsem byl dobrou atmosférou v kabině mile překvapen,“ svěřil se Petr Dokoupil, který si už pomalu připravuje peníze do společné kasy.

„To je pro mě novinka. Nějaký pokutovník, to jsme v Prostějově neměli. Dobře vím, že i za tento rozhovor budu muset zaplatit,“ uzavřel Petr Dokoupil.

Petr Dokoupil
narozen: 2. 1. 1988
výška: 191 cm, váha 94 kg
kariéra: Prostějov, Olomouc
reprezentace: ME U16 Anglie, ME U18 Rumunsko

Opavští basketbalisté mají za sebou druhý výjezd na Slovensko. Po středečním vítězství v Žilině tentokrát Klapetkovi chlapci dvakrát prohráli.

Prievidza – BK Opava 81:69 (20:25, 38:40, 58:57)
Utkání v Prievidzi nebylo ze strany Opavských špatné. „Do poslední čtvrtiny jsme měli mírně navrch, bohužel poté nám došly síly, a to se projevilo na výsledku,“ pokrčil rameny opavský trenér David Klapetek.

„Vzhledem ke zranění Šiřiny (má koňara) a Kupčíka (podezření na otřes mozku) jsme hráli jen s jedním klasickým rozehrávačem a na palubovce to bylo cítit,“ doplnil trenér. Body Opavy: Blažek 16, Brliť 13, Vaňák 10, Klečka 9, Dokoupil 8, Dihel 6, Strnisko 4, Galata 3

Handlová – BK Opava 79:47 (26:17, 46:29, 63:39)
„Tenhle zápas nám vůbec nevyšel, dá se říci, že byl nejhorší ze všech, které jsme v přípravě odehráli,“ přiznal David Klapetek. „Na hráčích bylo cítit, že hrajeme v okleštěné sestavě, sáhli si na dno. Alespoň na vlastní kůži poznali, co je čeká a nemine,“ řekl trenér Opavy. Body Opavy: Dokoupil 13, Vaňák 9, Blažek 9, Brliť 5, Dihel 5, Klečka 2, Strnisko 2.

V úterý nastoupí jeho tým proti opavskému béčku.

Setkání s fanoušky

V úterý se bude v restauraci Oliver v Hale Opava konat setkání vedení klubu s fanoušky. „Požadavek na setkání vedení klubu s fanoušky jsem slyšel od nejednoho příznivce našeho klubu. Protože jsou pro nás fanoušci důležití, rozhodli jsme se udělat před sezonou setkání, na kterém budou moci vznést všechny dotazy, které jim doposud nebyly zodpovězeny,“ uvedl trenér David Klapetek a pokračoval:

„Zváni jsou všichni, kteří mají opavský basketbal rádi.“

Setkání bude začínat po přípravném utkání, ve kterém hraje opavské áčko s béčkem. „Jednali jsme s několika týmy o přípravném utkání, nejlépe to vypadalo se Žilinou, ale nakonec jsme se nedohodli,“ uvedl Klapetek. Zápas bude začínat v 18 hodin, po jeho skončení bude zahájeno setkání s fanoušky.