„K tomu, co jsme dnes předvedli, není ani co říct,“ klopil oči hlučínský záložník Petr Javorek. „Podali jsme hrozný výkon, soupeř vyhrál zaslouženě,“ dodal čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Hlučín přitom mohl v úterý pojistit své setrvání ve druhé lize. „Máme za sebou pět utkání bez porážky a pak přijde tohle. Před zápasem jsme si říkali, že to zvládneme a pak bude klid, vidíte a přišla taková blamáž,“ kroutil hlavou Javorek, který si vyzkoušel v minulosti první ligu v dresu Příbrami.

Domácí příznivci čekali, že jejich tým do zápasu vtrhne jako uragán, jenomže realita byla zcela jiná. „Bylo to bez pohybu, takové nemastné, neslané. Takhle se rozhodně o záchranu nebojuje,“ uvědomoval si Petr Javorek.

V poločase bylo v kabině dusno. „Trenér se nás snažil povzbudit, říkal, že máme před sebou padesát minut. Ale nám to nešlo,“ hlesl Javorek. Místy to vypadalo, že nervozita a velká míra zodpovědnosti svazovala domácím nohy a ruce.

„Na to bych se rozhodně vymlouvat nechtěl. Naše hra byla špatná, to je hlavní důvod naší porážky,“ řekl Javorek, který ve druhém poločase dvakrát pořádně provětral gólmana Mostu Lukáše Palečka.

Hlučín jede v sobotu do Čáslavi, na půdu týmu, který hraje také o záchranu. „Pokud se chceme zachránit, musíme v Čáslavi bezpodmínečně bodovat. Jiná cesta k záchraně nevede,“ podotkl Petr Javorek.