„Pohled na tabulku jasně říká, v sobotu musíme vyhrát. Já věřím, že to kluci zvládnou a do Vlašimi pojedeme s klidnou hlavou,“ říká jeden z velkých fandů a autor choreografií Petr Pelc (na snímku dole), známý nejen mezi fanouškovskou komunitou jako Krtek.

Největší problém Opavských je mizerná koncovka. „Každá série jednou skončí, ta naše černá v sobotu. Konečně si zařveme gól,“ je přesvědčený Petr Pelc. Fanoušci v posledních týdnech dali najevo nesouhlas se současnou situací. V Karviné předčasně opustili stadion, v utkání s Hlučínem udělali choreo poukazující na současné postavení mužstva v tabulce a nevyvěsili ani vlajky.

Minulou sobotu dokonce v noci přišli za hráči na stadion. „Něco se již muselo stát, myslím si, že i tak byla naše trpělivost dost velká,“ poznamenal Krtek, který doufá, že pro zápas se Žižkovem již přestane trenér Horák experimentovat se sestavou.

„Nejsem trenér, ale myslím si, že dát Klesnila do středu zálohy nebyl zrovna šťastný tah. Tento borec již vzhledem ke své výšce musí hrát na hrotu,“ přichází se svým postřehem ze Zlína Pelc a dodává: „Hlavně ať se probudí naši útočníci. Ve Zlíně zahodili další jasné tutovky.

My prostě sestoupit nemůžeme. Vždyť v takovém Zlíně jsme měli početnější kotel než domácí, a to oni hrají o postup,“ kroutí hlavou Krtek, jenž by rád na sobotní duel pozval do Městských sadů co nejvíce diváků.