„Zápas jsme nezvládli, nehráli jsme tak, jak po nás trenér chtěl. Ve druhém poločase jsme se omezili pouze na nakopávání míčů a z naší strany šlo o pouhou křeč. Snažili jsme se dát gól, ale bohužel se to nepovedlo a bez vstřelené branky vyhrát nelze,“ řekl na úvod dvacetiletý Petr Pomp.

Diváci v Opavě jsou zvyklí na agresivní, nátlakový a kombinační fotbal, kterým Slezané na svém stadionu vždy válcovali jednoho soupeře za druhým. V utkání se Znojmem ale tyhle faktory hru domácích nezdobily. „Nevím, čím to bylo. Jestli hrou soupeře? I když na tom zase nebyli o tolik lépe. Nebo něčím jiným? Toť otázka. Bohužel, snažili jsme se, ale prostě to nešlo,“ sklopila oči opora opavského béčka.

Znojemští fotbalisté hráli přesně, jak potřebovali. Zahuštovali střed zálohy a obranu, s čímž měla Opava obrovské problémy a nemohla se dostat do vážnější příležitosti. Naopak jeden nenápadný brejk hostů skončil úvodní brankou duelu.

„Jejich útočník trefil míč dobře. Nikdo nečekal, že se mu takto povede. Přišel dlouhý balon na naše stopery, nezajistili se, a jak jsem řekl, trefil to dobře, čímž asi překvapil našeho brankáře a míč hned z první zapadl k tyči,“ popsal klíčový moment utkání opavský odchovanec.

Snahy hráčů ve žlutomodrém o vyrovnání byly po celý zbytek zápasu plané a nejtěsnější možné vítězství hostující fotbalisté ubránili až do závěrečného hvizdu. „Z krajních prostor jsme posílali do vápna málo centrovaných míčů, většinu jsme je pouze nakopávali na útočníky. Několik příležitostí jsme si vytvořili ze standardních situací, ale nevytěžili jsme z nich vůbec nic. Soupeř hrál zodpovědně v obraně a tato taktika mu přinesla úspěch,“ hledal příčiny sobotního nezdaru možný nástupce Jaroslava Kolínka na pravé straně obrany.

Právě Pomp se ale se svým výkonem řadil mezi ty lepší domácí fotbalisty. Snažil se, bojoval o každý míč a ve spolupráci se Zdeňkem Partyšem spolu několikrát zamotali hlavy znojemským obráncům. „Snažil jsem se hlavně zapadnout mezi kluky na hřišti, z mojí strany to určitě nebyl optimální výkon, ale doufám, že od trenéra dostanu šanci jej napravit, uvidíme, jak to trenér zhodnotí, já nyní můžu jen doufat,“ posoudil skromně své vystoupení hráč s číslem dva na opavském dresu.

Jan Šimek