Utkání se nezačalo pro hosty vyvíjet vůbec dobře a téměř devět stovek diváku se mohlo po necelé čtvrthodině hry radovat. Míč se po zpětné přihrávce dostal k Šípovi a ten nedal Kosmálovi šanci – 1:0.

„Naše hra v úvodu nebyla dobrá. Hráli jsme zakřiknutě a dělali zbytečné chyby,“ poznamenal hlučínský kouč Petr Samec. Hlučín se rozehrával pomalu, ale ve 38. minutě dal o sobě poprvé vědět. Na centr z levé strany si naběhl Hynek Prokeš a ranou z jedničky nedal brankáři Slaninovi šanci.

O pár okamžiků později již Slezané vedli. Kapitán Marcel Melecký se zmocnil míče, prodral se středem a ranou zhruba z pětadvaceti metrů nedal gólmanovi šanci - 1:2.

„Ve druhé části první půle šla naše hra nahoru. Podařilo se nám výsledek otočit,“ pokračoval Samec. Ve druhém poločase již favorit hru kontroloval. Měl další dvě šance, avšak Hanus a ani Hynek Prokeš balon do sítě neuklidili.

I přesto ale Hlučínští dotáhli úvodní duel sezony do vítězného konce a připsali si první tři body.

„Spokojen jsem hlavně s výsledkem. Výkon ideální nebyl. Nebyli jsme schopni navázat, a to hlavně co se týče ofenzivy, na naše vystoupení v přípravě,“ hněval se Samec a dodal: „Máme stále před sebou ještě hodně práce.“ Jeho trenérský protějšek Petr Vašíček označil vítězství Hlučína zasloužené: „Srazily nás naše vlastní chyby. Ve druhém poločase již Hlučín zcela kontroloval hru a moc nám toho nedovolil.“

Blansko - Hlučín 1:2 (1:2)
Branky: 14. Šíp – 38. H. Prokeš, 39. Melecký.
Hlučín: Kosmál – D. Barcal, Bogdaň, Drozd, J. Barcal – Melecký – Valášek (57. Žižka), Hanus, H. Prokeš, Koubek (90. Poštulka) – Böhm(74. Kovář)