Vyzbrojen dobrou náladou, vedený koučem Karlem Jarůškem předvedl řadu fotbalových fines, třikrát se zapsal mezi střelce a pomohl výraznou měrou k vítězství červeno–černých 6:5 nad žluto–modrými.

Nicméně jeho spoluhráči z něj až tolik nadšeni nebyli. „Zase vůbec nestřídá. Utekl na druhou stranu, abychom na něj neviděli,“ kroutil hlavou Pavel Hadaščok.

Nejen mezi Opavskými populární Švanci měl ale proto své vysvětlení. „Já jsem přijel nejlépe připravený. I Oskar řekl, že mám nejlepší fyzičku,“ řekl důrazně Petr Švancara. Po zápase dlouho ještě pózoval s fanoušky, bylo vidět, že návštěvu Opavy si náramně užívá. „Jezdím sem rád. Ale i na hřišti se mi dařilo. Dal jsem tři branky, na nějaké nahrál, snad mi to půjde tak i v lize,“ přeje si brněnský rodák.

Fotbalovou idylku na umělé trávě v Kylešovicích mu kazila podle jeho slov velká zima. „Zimu tu máte teda velkou. U nás teprve zavíráme koupaliště a v Opavě je sníh. Už se těším, až mne Karel Jarůšek odveze do tepla,“ přiznal Švancara a vzápětí dodal: „Na druhou stranu dnes všichni viděli, kolik jsem toho naběhal, zahříval jsem se pohybem, což museli lidé ocenit.“

Vánoční svátky si užívá plnými doušky. „Životospráva se až zase tak hodně nedodržuje. Večírky na programu jsou také, občas cukroví a nějaké to pivko. Leden je pak od toho, abychom vše zase vyběhal,“ pousmál se Petr Švancara, který ani letos společně se Zdenou Partyšem nevynechali tradiční brněnský Štědrovečerní hokej.

„Zápas se mi povedl. Bilance tří gólů a tří nahrávek je více než dobrá,“ zdůraznil pyšným hlasem. A na otázku, zda ho fanoušci uvidí v Opavě i příští rok, odpověděl: „Řeknu to takhle, za dva roky mi končí na Žižkově smlouva. Věřím, že potom přestoupím do Opavy, budeme tady hrát ligu a já tu ještě nějaký ten věnec udělám.“