V dresu Slezského FC řádil na hřišti jako černá ruka a výraznou měrou se podílel na postupu žluto-modrých do první ligy. Stejně jako jeho zbožňovala Opava, tak on má v srdci ji. V sobotu se opět do Městských sadů vrací, tentokrát jako soupeř.

„Určitě by bylo lepší, kdyby se oba kluby střetávaly v první lize, ale realita je bohužel jiná,“ říká Petr Švancara. „Budu se opakovat, ale ten rok v Opavě pro mě znamenal strašně moc. Těším se na holky z prádelny, které jsem už dlouho neviděl, těším se na skvělé fanoušky, na Džekyho,“ podotýká čtyřiatřicetiletý útočník.

„Věřím, že diváci uvidí dobrý fotbal, samozřejmě, naše vítězství,“ pousmál se Petr Švancara. „Zápas v Opavě si chci užít, věřím, že ho zvládneme,“ doplnil.

Brno se po špatném začátku zvedá, v posledních zápasech začalo sbírat i body. „S novým trenérem dostala kabina impuls, konečně se nám daří i bodovat. Pokud budeme hrát, tak jak ve druhém poločase proti Karviné, nemám o nás strach,“ přiznává autor padesáti prvoligových branek.

Brno se před sezonou netajilo postupovými ambicemi, jenomže vstup do sezony byl, v jeho podání, katastrofální. Prakticky dvě třetiny podzimu se Jihomoravané trápili. „Moc jsme chtěli, do sezony jsme šli přemotivovaní a zároveň vyjukaní. První zápas nám nevyšel, pak přišlo nepovedené domácí utkání s Opavou a bylo zle,“ krčí rameny Petr Švancara.

Zbrojovce patří v aktuální tabulce čtrnáctá příčka, a avizované postupové plány tak dostávají velkou trhlinu. „Já jsem od přírody pozitivní člověk. Chci hrát stále o postup, dobře si ale uvědomuji, že to bychom museli vyhrát všech čtrnáct utkání, které máme před sebou,“ dobře si uvědomuje fotbalista, který si vyzkoušel angažmá i na Slovensku, v dresu bratislavského Interu. „Do Brna jsem přišel, abych hrál ligu, na tom se nic nemění,“ zdůrazňuje fotbalový šoumen.

Před sobotním zápasem se dá říci, že je na tom lépe Brno. Opavští se v poslední době trápí, nevyhráli čtyři zápasy v řadě. „Nebude to jednoduché utkání. Trenér Josef Mazura nás má velmi dobře přečtené. Jak trenéra znám nic neponechá náhodě a tým výborně připraví. Navíc Opava čtyřikrát nevyhrála, bude pořádně nažhavena,“ míní fotbalista s 269 prvoligovými starty na kontě.

Podle jeho slov největší nebezpečí hrozí Brnu ze standardních situací. „Ty má Opava výborné a dává z nich hodně branek, což dokázala i u nás v Brně,“ konstatuje Švancara. Speciální odměnu v případě vítězství pro kabinu nechystá. „Nic takového, po každém zápase chodíme s kluky na večeři, věřím, že po Opavě nám bude chutnat,“ usmívá se nejzkušenější hráč Brna.

„Z Opavy jsem se vždy vracel s dobrou náladou, ať už to bylo jako její hráč nebo z halových turnajů, které pořádá Lukáš Černín. Doufám, že tomu tak bude i v sobotu,“ uzavřel Petr Švancara.