V sestavách obou týmů došlo oproti klasickým mistrovským utkáním k několika změnám. Krnovským chyběl Daříček s Krčmaříkem, Petřkovicím zase střelec Maceček, Levčík, nebo Václavík. Možnost dostali mladí. Krnov měl raketový nástup, když petřkovický Staněk uklouzl ve vlastní šestnáctce a daroval míč osamocenému Adamu Ondrovi, ten pak v klidu prostřelil gólmana, 1:0.

Pak se hra odbývala především ve středu hřiště, oba celky si vytvářely spíše náznaky šancí než skutečné příležitosti. Ty se rodily jen po chybách. Petřkovice mohly po dvaceti minutách vyrovnat, když gólman Krnova Furčak zaváhal při odkopu, napálil Dostála, ale minelu stačil napravit.

Tři minuty před poločasem už Petřkovičtí udeřili. Ránu Poláška sice Furčak ztlumil, ale míč se přece jen dokutálel do sítě, 1:1.

Po přestávce se jakékoliv tempo ze hry úplně vytratilo. Více ze hry ovšem měly Petřkovičtí, protože si byli schopní alespoň přesně nahrát. To se o krnovském mužstvu rozhodně říci nedalo. A z toho plynuly i příležitostí Petřkovic.

Po hodině hry předběhl Dostál krnovského stopera Švrčka, šel sám na brankáře, ale vystřelil slabě a jen do jeho náruče. O chvíli později zahráli Krnovští Krkolomnou malou domů, Furčak sice míč odkopl, ale jen k Dardovi. Ten se pokusil o lob, ale nízký balón gólman zachytil.

Všichni diváci už asi mysleli na penalty, když čtvrt hodiny před koncem prošel zkušený Wozniak přes tři čtvrtiny hřiště, našel Dostála a ten nezaváhal, 1:2. Krnov se ještě snažil nakopávat míče dopředu, ale pozorný soupeř si vítězství vzít nenechal. Petřkovice se tak můžou těšit z postupu do Poháru FAČR.

„Jsme moc rádi, že se nám to povedlo. Vrátili jsme Krnovu porážku z krajského přeboru. Zápas neměl bůhví jak závratné tempo, většinou to tak je, když se hraje uprostřed týdne. Ale myslím, že jsme měli po celou dobu více ze hry a vítězství si zasloužili," hodnotil s úsměvem petřkovický kouč Filip Smékal.

To trenér Krnova Antonín Mura byl na své hráče naštvaný. „Když v podstatě ani jednou nevystřelíte na branku, nemůžete vyhrát. Místo toho, abychom hráli kolektivně, tak kluci pořád sólovali. Ani jsme si pořádně nepřihráli a pořád nakopávali balóny. Vůbec jsem nechápal, co to předvádíme. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě," přiznal kriticky Mura

FK Krnov – FC Odra Petřkovice 1:2 (1:1)
Branky:
2. Adam Ondra – 42. Polášek, 76. Dostál

FK Krnov: Furčak – Charalambidis, Dankovič (Patrik Havlíček), Švrček, Šimčík (86. Dvořák) – Marek Havlíček, Bartoníček, Adam Ondra (89. Mohyla), Navrátil – Sklenařík 78. Šmíd), Hudský. Trenér: Antonín Mura
FC Odra Petřkovice: Otoupalík – Polášek, Wozniak, Staněk, Kašický – Darda, Dostál (89. Lampart), Gomola, Cesnek, Vyležík – Čepura (83 Doležal). Trenér: Filip Smékal