„Nic jiného, než postup nás nezajímá. Podzim jsme dobře rozehráli, věřím, že na jaře naši letošní misi zakončíme postupem,“ podotkl kouč Píště Petr Žižka. „Náš tým disponuje vysokou kvalitou, takže ani jiné cíle mít nemůžeme,“ dodal. Ví o čem mluví. Vždyť hráči jako Mac, Malcharek, Foitzik, Šec, Hudeczek nebo Štefek mají moře startů ve vyšší soutěži.

Filip Smékal
Hlučínské fotbalisty čeká zvláštní jaro. Trenér s týmem chtějí postup

V zimní přestávce se žádný pohyb v kádru Slavie nekonal. „Chtěli jsme posílit, ale ne za každou cenu, proto jsme do kádru nezasahovali,“ prozradil Petr Žižka. V souvislostí s Píšti se už v minulosti hovořilo o příchodu bývalého hlučínského ostrostřelce Martina Hanuse. „Martin je spokojený na jižní Moravě. Samozřejmě, že bychom ho u nás i přes jeho požehnaný věk brali. Rozhodně by ale nedostal nic zadarmo,“ pousmál se Petr Žižka, Hanusův bývalý spoluhráč z Hlučína a taky velký kamarád.

Fotbalisté z Píště absolvovali také zimní soustředění, a to v Bystřici u Třince. „Soustředění se povedlo. Dokonce jsme si střihli i malou brigádku,“ prozradil Petr Žižka. Celým tým pomohl místním sociálním službám.

V přípravě Slavia porazila Jablunkov 4:1 a prohrála s Bolaticemi 3:4. „Příprava probíhala podle plánů. Trošku mě jen mrzí horší účast na trénincích. To ale zapříčinily pracovní povinností kluků,“ uzavřel Petr Žižka.