Kádr během zimní přestávky žádných velkých změn nedozná, šanci dostanou vlastní odchovanci. „Tým budeme posilovat, ale nepůjde o žádné nákupy, ale raději využijeme svých mladých hráčů, které máme ve svém B-týmu.

Už loni se nám hodně juniorů líbilo, a tak jsme je přesunuli do rezervy a nyní je podle nás čas, aby se i oni připojili k našemu týmu,“ potvrzuje jednatel a zároveň záložník Píště Karel Moric.

„Jediné, co zvažujeme, je příchod nějakého nového brankáře, ale jednalo by se spíše o nákup do naší rezervy než do A-týmu.“ Ani v oblasti odchodů se v Píšti nebudou dít žádné zajímavosti. „Minulý měsíc jsem řekl, že nikdo neodchází a za tu dobu se nic nezměnilo. Hráči zůstávají, což je pro klub velmi dobré,“ říká Karel Moric a potvrzuje také setrvání Marcela Meleckého, velké osobnosti v řadách Píště.

„Ano, Marcel zůstává. Dohodli jsme se s ním a máme z toho velkou radost, protože je to skvělý hráč a hrozně moc nám toho dává. Do konce této sezony bude stále naším hráčem.“

K zimnímu soustředění si Píšť vybrala našeho severního souseda Polsko a jen doufá, že současné počasí nijak neohrozí tuto akci. „Do Polska vyráží asi za měsíc, takže času je relativně hodně, ale je pravdou, že pokud by počasí bylo podobné tomu dnešnímu, byla by to zřejmě potíž a museli bychom to nějak narychlo řešit, ale zatím věříme, že všechno proběhne jak má,“ doufá Karel Moric.

19. ledna začnou v Píšti první letošní tréninky a je jasné, že hráči si budou muset pořádně máknout. „Budeme trénovat vždycky v úterý, čtvrtek a neděli, což je asi ideální. Do půlky února půjde o klasickou přípravu, což je nabírání fyzičky venku a v tělocvičně, kde se bude hodně posilovat. Náš trenér taky chce, aby nás to bavilo, takže do přípravy vložil i pár netradičních prvků jako je třeba spinning a hokej.“

Přátelská utkání jsou v Píšti stále v jednání, ale jeden zápas už je přeci jen domluvený, jedná se o utkání se Šilheřovicemi, které by mělo proběhnout první týden v březnu. „Přátelská utkání budeme hrát vždy o víkendu a budeme tak navazovat na naše tréninky, je to naše osvědčená příprava.

Neúčastníme se žádných halových turnajů nebo tak podobně, takže si vystačíme s tímto,“ prohlásil Karel Moric.

Petr Večeřa