První poločas se z větší části odehrál v režii hostí. Tomáš Smolka po jednom z centrů nastřelil hlavou pouze tyč. O chvíli později se ve slibné pozici ocitl také Kelíšek, když se nacházel bezprostředně před gólmanem, ale dobrou možnost spálil.

Ve zbytku poločasu se už nic převratného nepřihodilo, velké věci se naopak začaly dít až po přestávce. „Okamžitě zkraje druhé půle nás soupeř zatlačil. Zahrával možná pět nebo šest rohů po sobě a můžeme být rádi, že jsme tento úsek přestáli bez úhony. Balon jsme nemohli vyvést za polovinu. Dost nás podržel i brankář Juchelka, jenž chytil tři jasné tutovky,“ uznal záložník a jednatel Píště Karel Moric.

V 80. minutě hostující celek ještě jednou nebezpečně zahrozil. Přímý kop Piskaly ovšem gólem neskončil. V době, kdy to vypadalo, že utkání dospěje k remíze, udeřila Píšť. Hrající trenér Zdeněk Piskala se protáhl po pravé straně až do šestnáctky a naservíroval míč Návratovi, který střílel do prázdné brány.

Úplný závěr utkání poznamenala dost nefotbalová záležitost. „Hráč domácích plivl na našeho Návrata, jenž mu to oplatil vulgární nadávkou. Rozhodčí však docela nespravedlivě vyloučil pouze hráče Píště,“ pokračoval Moric, který vzápětí dodal, že zápasu by asi nejvíce ze všeho slušela remíza.

„První poločas byl vcelku vyrovnaný. Prakticky až do poslední minuty to vypadalo na remízu. Vzhledem k vývoji celého utkání musím říct, že jsme měli i trochu štěstí,“ uzavřel Karel Moric.

Vřesina - Píšť 0:1 (0:0)
Branka: 89. Návrat
Sestava Píště: Juchelka – T. Smolka, Němec, P. Smolka – T. Kašný (65. Piskala), Zug, Kozelek, Stopnický, Moric – Kelíšek (75 Solich), Habuda (82. Návrat)

(dus)