Fanoušci a hráči obou týmů se do ní zapojili velmi poctivě. Posbíralo se čtrnáct velkých prádelních košů hraček. „Sám jsem nečekal takový úspěch,“ usmíval se nad hromadou plyšových hraček jeden z hlavních iniciátorů akce Jaroslav Kolínek.

„Původně jsme chtěli hračky předat zástupcům dětského oddělení Slezské nemocnice v Opavě, ale vzhledem k takovému množství navštívíme s hráči i další instituce,“ pokračovala jedna z velkých ikon opavské kopané. „Děkuji fanouškům, děkuji hráčům, děkuji Sokolovu, který se také do této akce zapojil,“ vzkázal Kolínek.

„Diváci jasně ukázali, že žijí s klubem, a tak to má být,“ dodal. A nebyli to jen plyšáci. Děti se mohou těšit na autodráhu, Deník věnoval do akce velké modely plastových autíček. „Tato akce byla první, ale ne poslední. S Deníkem máme nápady,“ podotkl Kolínek.

„Jsem rád, že takováto akce proběhla. Dětem se musí pomáhat, naše kabina ráda něco obdobného podpoří,“ nechal se slyšet trenér Josef Mazura. „Když jsme se o plyšákové akci dozvěděli, neváhali jsme se jí také zúčastnit,“ doplnil kouč Baníku Sokolov Radek Látal.

„Jsem rád, že takový nápad vznikl. Lidé vidí, že fotbal není jen o zeleném trávníku. Společně s Deníkem dokážeme velké věci,“ zdůraznil kapitán Slezského FC Opava Lumír Sedláček.