Domácí výběr vstoupil do zápasu aktivně a hned v úvodu si vytvořil i šance. Obrana v čele s gólmankou Kromrovou ale odolávala. „S postupem času jsme ale hru srovnali a díky aktivní hře i my jsme měli šance,“ řekl prezident hlučínského klubu Milan Matýsek. Pěknou akci, kdy míč putoval po ose Steffková – Schwarzerová – Mokrošová zastavila až Vaicová. Následnou střelu Schwarzerové vytáhla Odlasová na rohový kop. Po jeho rozehrání hlavičkovala nad Mokrošová.

Ve 38. minutě ale udeřila Plzeň. Marková využila zaváhání hlučínské obrany – 1:0. Tatáž hráčka pak do konce poločasu přidala ještě druhý gól a Plzeň šla do šaten s dvougólovým náskokem. „Ve druhé půli jsme chtěli s výsledkem ještě něco udělat. Šanci jsme měli, ale díky nedůraznému zakončení Mokrošové jsme ji ztratili,“ povzdechl Matýsek. Na druhé straně podnikla rychlý protiútok Marková, zkompletovala svůj hattrick a zdálo se, že je rozhodnuto. Hlučínský tým ale ožil a sympatickým herním projevem se snažil utkání zdramatizovat a v 62. minutě důrazná Špacírová snížila na 3:1.

„Jenomže další příležitosti jsme již nevyužili a Černá z penalty nám vstřelila čtvrtý gól,“ poznamenal šéf hlučínského klubu a trenér Aleš Döme ho doplnil: „Prvních patnáct minut byla Plzeň důraznější a lepší, pak se hra srovnala. Jenomže my jsme doplatili na naše chyby, přesto hráčkám za předvedený výkon děkuji.“

Plzeň vers. Hlučín 4:1 (2:0)

Branky: Marková 3, Černá – Špacírová Hlučín: Kromrová – Jarošová (59. Křečková), Mikulšová, Brezinová, Steffková (30. Sýkorová) – Piskunova, Mokrošová, Schwarzerová, Gavryliuk (67. Ševčíková) – Oršulíková, Špacírová.