Hned úvodu se blýskl drzým průnikem Šigut, ovšem místo zakončení volil nepřesnou přihrávku. Opava už ve 12. minutě inkasovala úvodní branku. Po odvrácené standardní situaci poslal do vápna centr Everton a nikým nekrytý Fila nasměroval hlavou Středočechy do vedení. Ještě předtím ale dohrál utkání pro zranění Mašek. Na další velkou šanci se čekalo do 35. minuty, kdy se k odraženému míči dostal Everton, jeho dělovku brankář Lasák vyrazil k Filovi, ten domácího strážce svatyně nepřekonal. Po něm neuspěl ani Hlavatý. Ligista přece jen své vedení navýšil. V první minutě nastavení Lasák po standardce neudržel balon a ten dorazil do sítě Stránský.

Zápas fotbalové FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi FK Dukla Praha a SFC Opava 27. srpna 2021. Matěj Helebrand (SFC Opava).
Matěj Helebrand: Boleslav je favorit, my ale nemáme co ztratit

Na začátku druhého poločasu nejdříve hosté zablokovali střelu Darmovzalovi. Chvíli na to se ale míč dostal před hostující bránu, kde ho do sítě dotlačil Holík. Opavu vstřelený gól nakopl. Po hodině hry se ji naskytla zajímavá standardka, jenomže Darmovzal z ní trefil pouze zeď před sebou. O tři minuty později ztratil míč Celba, toho se nakonec zmocnil Everton, potáhl si ho po šestnáctce a nakonec střelou k tyči nedal Lasákovi šanci – 1:3. V 71. minutě minul z dobré pozice po rohovém kopu opavskou bránu Škoda. O tři minuty později znemožnil Stránskému přidat čtvrtý gól Hnaníček. Osm minut před koncem se hezkou individuální akcí prezentoval Hlavatý a bylo to 1:4. Poslední slovo měli Opavští, Pikul prchnul po lajně, odcentroval a Kramář mířil přesně – 2:4.

Slezský FC Opava – Mladá Boleslav 2:4 (0:2)
Branky:50. Holík, 89. Kramář – 12. Fila, 45+1. Stránský, 64. Ewerton, 82. Hlavatý. Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Dohnálek. ŽK: Stránský, Suchý, Douděra. Diváci: 838.
Opava: Lasák – Celba (83. Helebrand), Janoščín, Hnaníček, Kadlec – Rychlý (46. Darmovzal), Didiba – Šigut (76. Pikul), Holík (79. Gorčica), Helešic (76. Rataj) – Kramář. Trenér: Roman West.
Boleslav: Halouska – Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Dancák, Matějovský (68. Milan Škoda) – D. Mašek (14. Hlavatý), Stránský (81. Pech), Ewerton (81. Mužík) – Fila (68. Pašek). Trenér: Karel Jarolím.