Mladé mužstvo má obrovský potenciál a nebrání se postupovým úvahám. „Jarní část chceme absolvovat v podobné režii jako tu podzimní, ale s vylepšenou taktickou hrou jak dopředu tak dozadu, z čehož vyplývá, že se hodláme pohybovat ve vrchních patrech tabulky a poprat se o postup do 1. B třídy.

Nedopadne-li to tak, chceme se umístit do třetího místa, což byl i záměr před začátkem sezony. Věděli jsme totiž, že každé nově složené mužstvo potřebuje čas na sehrání a aklimatizovaní nových hráčů,“ nazýval věci správnými jmény trenér Otic Radek Minarčík.

„Pro podzim jsme poskládali tým z našich bývalých dorostenců, kteří nastupovali v krajské soutěži a doplnili jej o hráče, jež už měli s mužským fotbalem zkušenosti. Byla to správná volba. Mužstvo se sice nějakou dobu sehrávalo, ale ve druhé polovině podzimní části začala naše hra gradovat.

Postavila se sice proti nám mužstva z dolní poloviny tabulky, ale kompaktnost a odhodlání jít za dobrým výsledkem bylo viditelné. V našem táboře vládne spokojenost, jelikož jsme získali o devět bodů více, než jsme si původně vytyčili.

Obsadili jsme první příčku a máme kvalitní brankovou potenci.“

Otický celek není na čele okresního přeboru jen tak. Tým funguje jako správně seřízené soukolí a skoro vše v něm šlape jak švýcarské hodinky. Mužstvo se neuvěřitelně rychle sehrálo. V kabině vládne pohoda a dobrá komunikace. Hráči jako Martin Valeček nebo Martin Potíž předávají své zkušenosti mladším.

Máme také výborného hecíře Františka Smudu, který mužstvo dokáže patřičně nabudit,“ pokračoval otický kormidelník.

„Chyby hledáme sami u sebe. Nejsme spokojeni s některými pasážemi v utkáních. Hlavně v obranné fázi máme rezervy. Chceme zlepšit i kombinační hru a koncovku.“

Otice posily nepotřebují. Vycházejí ze své hráčské základny. „Ta je hodně široká. V našem B mužstvu je mnoho zkušených hráčů, kteří mohou náš kádr případně vyztužit,“ přidal pár postřehů Radek Minarčík a rozhovor zakončil popisem zimní přípravy:

„Bude zahájena v lednu. Dvakrát týdně budeme trénovat v hale, kde se pokusíme zamakat na výbušnosti a kondici. Tohle se týká jedné tréninkové jednotky. Druhá bude probíhat v terénu a na hřišti. Chystáme se na soustředění a odehrání pěti až šesti přípravných zápasů.“

Na fotografii:
Horní řada zleva: Miroslav Dušek (vedoucí mužstva), Miroslav Byrtus, Jan Byrtus, Michal Draisaitl, Daniel Gorčica, František Smuda, Michal Poledník, Michal Hopp, Martin Vitásek, Radek Minarčík (trenér)
Dolní řada zleva: Tomáš Cupák, Jakub Dušek, Martin Dzierža, Marek Vitásek, Martin Potíž, Martin Valeček, Tomáš Lindovský, Jiří Hulva

Petr Dušek